Pharma Nord   Novinky o zdraví
- pro všechny, kteří chtějí převzít zodpovědnost za své zdraví
 

Rozsáhlá studie s Q10 od Pharma Nord dokončena:

Průlomový výsledek v léčbě
s Q10 dává kardiakům novou naději

 
 

Q-Symbio, rozsáhlá mezinárodní studie s kardiackými pacienty, byla právě dokončena a její výsledky zveřejněny v renomovaném časopise Journal of the American College of Cardiology (JACC). Tato studie byla poprvé představena na hlavním kardiologickém kongresu v Lisabonu a následně byla nejvíce citovanou studií kongresu.

 
 

Multicentrická studie probíhala v nemocnicích v Dánsku, Švédsku, Polsku, Rakousku, Maďarsku, Slovensku, Malajsii, Austrálii a Indii. Vedoucí studie primář Dr. Svend Aage Mortensen z Kodaňské univerzitní nemocnice očekává, že se koenzym Q10 stane součástí léčby pacientů, kteří mají této látky nedostatek. Koenzym Q10 si tělo sice samo vytváří, nicméně jeho tvorba věkem klesá.

To, že se časopis JACC rozhodl tuto studii zveřejnit, je podle Dr. Mortensena průlomem, neboť se jedná o jedno z nejvlivnějších kardiologických periodik. Rovněž to ukazuje, že JACC pokládá tyto jedinečné výsledky s léčbou Q10 za důležité.

Pharma Nord prodává koenzym Q10 v přípravcích Bioaktivní Q10 (Super, GOLD), jež lze zakoupit v lékárně či na eshopu www.pharmanord.cz


Odborníci volí Bioaktivní Q10:
Pro Q-Symbio studii byl zvolen Q10 od Pharma Nord, neboť je již po mnoho let oficiálním přípravkem, na který odkazuje Mezinárodní asociace koenzymu Q10 (ICQA) a který byl použit ve více než 100 publikovaných vědeckých studiích. Tento přípravek se prokázal vynikající biologickou dostupností, účinkem a zároveň také 25 lety shromažďování údajů o jeho bezpečnosti.


Získejte stejný Q10, který byl použit ve studii: ubiquinon
Q10 existuje ve dvou aktivních formách, jako oxidovaný ubiquinon a jako redukovaný ubiquinol. Obě formy se nacházejí v mitochondriích - buněčných elektrárnách. Zde koenzym Q10 plynule přechází z jedné formy do druhé a tato vlastnost je zásadní pro účinky Q10 v těle.


Q10 od Pharma Nord je rozpuštěn v oleji a speciální technologií zahříván, aby se jeho krystaly zcela rozpustily při tělesné teplotě a vytvořily jednotnou (homogenní) směs. Díky tomu se Q10 v kapslích po jejich spolknutí snadno a bez potíží v těle vstřebá.

Jelikož tělo přeměňuje oxidovaný Q10 (ubiquinon) na redukovanou formu (ubiquinol) brzy po jeho požití, nezáleží na tom, kterou formu koenzymu Q10 užíváte. Můžete tedy užívat oxidovanou formu Q10, na kterou se váže veškerá dokumentace týkající se účinnosti a bezpečnosti Q10. Právě bezpečnost dlouhodobého užívání, které neovlivňuje vlastní produkci koenzymu Q10, bylo důvodem, proč Dr. Mortensen vybral oxidovaný ubiquinon i pro studii Q-Symbio.

Názor, že jedna forma Q10 by měla být lepší a aktivnější než druhá, není zcela na místě, nicméně každá z forem má v těle částečně odlišné úkoly. Forma koenzymu Q10 tvořená v játrech je oxidovaný ubiquinon, stejně jako koenzym Q10 přijímaný potravou. Oxidovaný ubiquinon se přeměňuje na redukovaný ubiquinol, jakmile se vstřebá ze střevní stěny.

Klikněte zde a přečtěte si více o Q10 od Pharma Nord!

Zde si můžete přečíst více o Q-Symbio