Czech Republic | Select other Country

DOPRAVA NYNÍ ZDARMA!

Bioaktivní Pycnogenol

Účinnou látkou tablet Bioaktivní Pycnogenol je patentovaný výtažek z kůry francouzské středomořské borovice (Pinus pinaster). Tyto borovice rostou na plantáži o rozloze 2,5 miliónech akrů v jihozápadní části Francie.  Na výrobu 1 kg pycnogenolu je potřeba asi 1000 kg borovicové kůry. Důležité je, aby se bioflavonoidy z kůry extrahovaly během 48 hodin od chvíle, kdy byl strom pokácen. Stromy, které se pokácejí, jsou nahrazeny novými mladými stromky, díky čemuž se celá výroba stává trvale udržitelná.
Čerstvá kůra je zcela rozdrcena a účinné látky jsou patentovaným procesem extrahovány pomocí etanolu a vody. Po důkladném pročištění se surový extrakt rozpráší a vysouší, takže se přemění na jemný hnědý prášek. Extrakt je poté standardizován, aby obsah aktivních rostlinných látek známých jako prokyanidiny byl 70 % (+/- 5 %).
Bioaktivní Pycnogenol obsahuje unikátní směs ve vodě rozpustných, přirozeně se vyskytujících bioflavonoidů, z nichž některé jsou také antioxidanty.

Co jsou bioflavonoidy?

Bioflavonoidy či flavonoidy představují významnou skupinu ve vodě rozpustných, takzvaných druhotných rostlinných látek obsahujících aktivní flavony. Ty slouží jako rostlinné pigmenty a antioxidanty. Bioflavonoidy se nacházejí v ovoci, zelenině, ořechách, semínkách a kořenech. Bioflavonoidy oplývají různými zdraví prospěšnými vlastnostmi podobně jako vitaminy. O této směsi sloučenin se dokonce mluvilo jako o „vitaminu P”.

Jak bioflavonoidy, tak ovocné kyseliny se vyskytují v ovoci a zelenině, ale nikdy je nenajdeme pospolu pouze v jediné rostlině či ve stejném poměru, jako je tomu ve výtažku pycnogenolu.

Účinky pycnogenolu

Pycnogenol byl zkoumán v mnoha klinických zkouškách a stal se celosvětově známý díky svým schopnostem chránit buněčnou DNA, bílkoviny a krevní tuky před oxidačním stresem. Pycnogenol je rovněž schopen obnovovat vitamin C poté, co byl působením volných radikálů poškozen.

Vyhrajte balení Bioaktivní Pycnogenol

Odpovězte na otázku, vyplňte své údaje a odešlete do konce soutěžního měsíce. Ze správných odpovědí vylosujeme 3 soutěžící, kteří vyhrají balení Bioaktivní Pycnogenol.

SOUTĚŽ!

Výherci předešlého měsíce

Výherci březen 2019

Biaktivní Duo Slim vyhrávají:

  • Zuzana Romanová, Ostrava
  • Věra Farbiaková, Třinec
  • Marcela Wilham, Roudnice nad Labem

 

Vyplněním formuláře dáváte souhlas se zpracováním svých osobních údajů v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. O ochraně osobních údajů a jejich využitím pro marketingové účely spol. Pharma Nord. Osobní údaje nebudou poskytnuty třetím osobám.