Czech Republic | Select other Country

DOPRAVA NYNÍ ZDARMA!

<< zpět

Jaké zdravotní problémy postihují moderní společnost a jak jim předcházet?

Pohled odborné veřejnosti na problematiku  civilizačních onemocnění.
Léčba kardiovaskulárních onemocnění znamená každoročně velkou zátěž pro náš zdravotní systém.  Alarmující nárůst počtu lidí ohrožených metabolickými rizikovými faktory v  posledních letech zneklidňuje odbornou veřejnost.


Program konference

Vyberte si město a datum níže v registraci.

14.15 - 15.00  

Registrace

15.00 - 16.00  

Jak si poškozujeme zdravé srdce?

Srdce si můžeme poškozovat různým způsobem. A v závislosti na tom, kterým způsobem si jej poškozujeme, mohou být postiženy i různé části srdce. V současné době již málokdo přechází anginy či  revmatickou horečku, které zásadně poškozují především srdeční chlopně. Ale většina z nás si poškozuje nejen srdce, ale i cévy v celém těle nezdravým životním stylem. V přednášce budou probrány jednotlivé rizikové faktory aterosklerózy, a to jak ovlivnitelné, tak i neovlivnitelné. Zvláštní pozornost je věnována působení stresu na naše zdraví.

Prof. MUDr. Jan Pirk DrSc., Přednosta kardiocentra IKEM

16.00 - 16.45  

Koenzym Q10 v doplňcích stravy – jak poznat jejich kvalitu a účinnost?

Koenzym Q10 v doplňcích stravy nemá schválené zdravotní tvrzení, přestože existuje v zemích EU ve formě registrovaného léčivého přípravku. Jak se s touto situací odborně popasovat? Kde hledat vědecky prokázané účinky koenzymu Q10? Jak zajistit jeho biologickou dostupnost?

PharmDr. Jana Matušková, lektorka dispenzační práce

16.45 - 17.00   Přestávka
17.00 - 17.40  

Jste fit-fat či unfit-unfat?

Vnější tělesná konstituce nemusí vždy vypovídat o tom, zda jste ohrožení metabolickými rizikovými faktory. Tyto rizikové faktory se v těle s věkem hromadí a vedou k rozvoji tzv. metabolického syndromu. Jaká je přesná charakteristika tzv. metabolického syndromu? Jak zhodnotit zda jste metabolickým syndromem ohroženi právě Vy? A jak metabolické rizikové faktory můžeme ovlivnit?

MUDr. Vojtěch Česák, Ph.D., vedoucí lékař odd. diabetologie, endokrinologie, metabolismu a výživy na I. IK FN Plzeň

 
Vaše účast a občerstvení jsou zdarma. Prosíme, registrujte se co nejdříve, počet  účastníků je omezen.