Czech Republic | Select other Country

DOPRAVA NYNÍ ZDARMA!

<< zpět

Jak můžeme ovlivnit funkci štítné žlázy a plodnost?

Vzdělávací akce je akreditována ČLnK a ohodnocena 3 body.

Z důvodu nařízené karantény jsou níže označené vzdělávací akce zrušeny. O náhradních termínech Vás budeme včas informovat.


Program semináře

Poruchy štítné žlázy a hormonální poruchy.

  • Hormony štítné žlázy ovlivňují v lidském organizmu celou řadu fyziologických procesů. Dozvíte se, jaké faktory přímo ovlivňují její zdraví, které esenciální živíny jsou pro její funkci nezbytné a jak zajistit jejich dostatečný příjem. Přednáška představí činnost štítné žlázy v kontextu zdraví celého lidského těla. Je to důležité, vždyť právě výskyt poruch funkce štítné žlázy dosahuje v naší populaci značně vysokých čísel.

Přednáší: Ing. Sylvie Skaličková, Ph.D., vědecký pracovník Mendelovy univerzity v Brně

Jak zlepšit plodnost?

  • Snížená plodnost se v dnešní době týká mužů i žen, také v ČR se týká problém asi 20 % populace. Prudký nárůst jejího výskytu vyvolává obavy. Jsou tyto obavy oprávněné? Znáte způsoby, jakými může lékárník a farmaceutický asistent pomoci zlepšování plodnosti a pomoci tak dalším párům k početí potomka?

Přednáší: Mgr. Lenka Sobková, farmaceut/Mgr. Šárka Matějková, nutriční specialistka
 

v úterý 7. dubna 2020 v Českých Budějovicích začínáme na Vaše přání nové téma:

Self – management dyslipidemie

  • Populační hodnota celkové hladiny cholesterolu je 5,3 nmol/l a celkově v Česku trpí dyslipidemií 77 % mužů a 66 % žen*. Jaké jsou nejdůležitější faktory, které ovlivňují naši hladinu cholesterolu a jak nám může pomoci změna životního stylu? A jakou roli v tom hrají doplňky stravy? *EHES, 2014

Přednáší: Mgr. Jana Svitálková, nutriční specialistka