Czech Republic | Select other Country

DOPRAVA NYNÍ ZDARMA!

<< zpět

Holistický seminář - Jak poznat kvalitní DS


Jak poznat doplňky stravy, které skutečně prospívají

Je užívání doplňků stravy pro lidské tělo užitečným přínosem, nebo naopak zbytečností, která nám může dokonce zatěžovat zdraví? Platí vžité přesvědčení, že čím „přírodnější“ doplňky stravy jsou, tím jsou i lepší? A co ve skutečnosti znamená, když o doplňku stravy řekneme, že je „kvalitní a čistý“?

❋❋❋

Tento seminář, zaměřený na znalost složení a funkci doplňků stravy, vychází z holistického přístupu ke zdraví a nemoci. Hlavní důraz budeme klást na skutečné pochopení role esenciálních živin, abychom dokázali rozlišit, co je pro vyvážené fungování našeho organismu opravdu důležité.

Při výběru ideálního přípravku čas od času všichni asi trochu tápeme. Možná máte také pocit, že jste si o tématu čistoty a kvality konkrétních doplňků stravy přečetli snad už všechno, co se dá. Víte ale jistě, co vám doplňky stravy ve skutečnosti přinášejí? Například jak se liší anorganická sůl od organické sloučeniny z přirozeného zdroje? (Nejde zde totiž jen o vstřebatelnost látky, ale také o její působení v našem organismu.) Nebo jak je to s tzv. pomocnými látkami – jsou to opravdu „takové jedy“, které do lidského těla nepatří?

Pojďme společně projít nepřehlednou džunglí informací a různorodých tvrzení. Vysvětlíme si, podle jakých principů se můžeme jednoduše zorientovat. A také si společně vyvrátíme celou řadu vžitých mýtů. Abychom se nebavili pouze teoreticky, všechno si ukážeme na konkrétních příkladech.

  • Těšit se můžete na vysvětlení, jakými cestami z doplňků stravy suplementovat esenciální živiny.
  • Posvítíme si také na téma pomocných látek, používaných při výrobě suplementů.
  • Celá akce si klade za cíl dopomoci vám poskládat své dosavadní znalosti do uceleného kontextu.

❋❋❋

Srdečně zváni jsou nejen terapeuté s celostním přístupem ke zdraví, ale také všichni nadšenci pro přirozené přístupy ke zdraví. Přijďte si i vy otestovat, jak si se svými znalostmi stojíte.


Lektorka:
Mgr. Lenka Sobková
farmaceutka, specialistka pro zdraví a výživu, terapeutka, alternativní zdravotník

„Vzděláním jsem klasická farmaceutka, ale již od dob svých studií se věnuji přirozeným cestám léčení. Vedle specializace na fytoterapii a homeopatii se zaměřuji na směry uzdravující samotné příčiny obtíží a nemocí. Nejraději proto pracuji s metodami, které směřují přímo k samotným příčinám, a ty následně zpracovávají. Proto se zabývám Hlubinnou abreaktivní psychoterapií, která je metodou regresní terapie."