Czech Republic | Select other Country

DOPRAVA NYNÍ ZDARMA!

<< zpět

Holistický seminář - Oxidační stres


Seminář holistického přístupu ke zdraví
Stavební kameny lidského zdraví
- role esenciálních živin v celostním pohledu na zdraví a nemoc

Oxidační stres - plíživý nepřítel zdraví

Jak ovlivňuje stres naši DNA, a tím i fungování celého organismu?
Dokáže se s ním lidské tělo vypořádat vlastními mechanizmy?
A které esenciální živiny, bezpodmínečně nezbytné pro jejich fungování, většině evropské populace chybějí?
Je potřeba esenciální mikroprvky doplňovat?

Pokroky ve výzkumu moderní medicíny přinesly do oblasti zdraví člověka řadu nových poznatků a přípravků, slibující pozitivní účinky na lidské zdraví. Jednotlivá odvětví se specializují stále užším a vyhraněnějším způsobem. Nové metody dokáží dnes usnadnit život pacientům efektivněji a s vyšší účinností než před 10 lety. V této množině vysoce odborných znalostí začínáme ale postrádat celostní pohled na lidské zdraví.
Na semináři si proto společně připomeneme základní principy na cestě k navracení se do přirozeného stavu zdraví. O ničivém působení stresu na zdraví člověka se mluví často a nahlas. Pojďme se společně podívat na konkrétní dopady pro lidské tělo, od celkového působení až po úroveň buněčné DNA. Jsou to právě zdánlivě malé změny, které se nepozorovaně rozvíjejí až do stavu, kdy ovlivní zdraví a život člověka. Ať už se jedná o chronické onemocnění, nebo akutní ataku. přitom mnohdy stačí, dodat našemu organizmu dostatek důležitých mikronutrientů, aby mohl využít svůj výjimečný potenciál samoléčení . Jakou roli hrají v moderní době doplňky stravy? A dokážeme s nimi zodpovědně, skutečně smysluplně a vědomě pracovat?
Seminář je určen pro všechny lékaře, lékárníky i terapeuty, kteří pro své pacienty a klienty hledají cesty řešení zdravotních potíží od jejich příčiny. Vítáni jsou také všichni nadšenci v oblasti přirozeného zdraví, kteří už o přirozeném zdraví mnoho vědí, ale mají chuť stále se vzdělávat.

Přednášejí:
Ing. Sylvie Skaličková, Ph. D.
Vědkyně působící na Mendelově Univerzitě v Brně v oboru nanotechnologie, výživy zvířat a člověka. Vedle profesního života je konzultantkou kineziologie One Brain (12. stupeň) a propojuje poznatky z odborných výzkumů s postupy komplementární a alternativní medicíny.

Mgr. Lenka Sobková
farmaceutka se zaměřením na fytoterapii, homeopatii, nutraceutiku a celostní pohled na zdraví člověka
edukátorka ve společnosti Pharma Nord.