Czech Republic | Select other Country

DOPRAVA NYNÍ ZDARMA!

<< zpět

Chcete prožít stáří aktivně a kvalitně? Nešetřeme na zdraví. 

Příklady z klinické praxe z pohledu lékaře a příklady z dispenzační praxe z pohledu lékárníka.

Vzdělávací akce je akreditována ČLnK a ohodnocena 3 body.


Program konference

 

16.45-17.00

 

Registrace

17.00-17.40

 

Jste fit-fat či unfit-unfat? 

Vnější tělesná konstituce nemusí vždy vypovídat o tom, zda jste ohrožení metabolickými rizikovými faktory. Tyto rizikové faktory se v těle s věkem hromadí a vedou k rozvoji tzv. metabolického syndromu. Jaká je přesná charakteristika tzv. metabolického syndromu? Jak zhodnotit zda jste metabolickým syndromem ohroženi právě Vy? A jak metabolické rizikové faktory můžeme ovlivnit? 

MUDr. Vojtěch Česák, Ph.D., vedoucí lékař odd. diabetologie, endokrinologie, metabolismu a výživy na I. IK FN Plzeň

17.40-18.00

 

Přestávka

18.00-18.40

 

Koenzym Q10 v doplňcích stravy – jak poznat jejich kvalitu a účinnost? Odborná inspirace pro komunikaci s klientem/pacientem v lékárně.

Koenzym Q10 v doplňcích stravy nemá schválené zdravotní tvrzení, přestože existuje v zemích EU ve formě registrovaného léčivého přípravku. Jak se s touto situací odborně popasovat? Kde hledat vědecky prokázané účinky koenzymu Q10? Jak zajistit jeho biologickou dostupnost? 

PharmDr. Jana Matušková, lektorka dispenzační práce 

18.40-19.00

 

Self-management dyslipidemie 

Populační hodnota celkové hladiny cholesterolu je 5,3 mmol/l a celkově v Česku trpí dyslipidemií 77 % mužů a 66 % žen.* Jaké jsou nejdůležitější faktory, které ovlivňují naši hladinu cholesterolu a jak nám může pomoci změna životního stylu? A jakou roli v tom hrají doplňky stravy? *EHES, 2014

Mgr. Jana Svitálková, nutriční specialistka