Prepadá vás zimní depka? Prekonejte ji slunecním vitaminem!

Vitamin, o kterém se všude mluví…

Rozsáhlá dánská studie práve osvetlila, jak je vitamin D duležitý. Studie byla zverejnena v British Medical Journal a uskutecnili ji odborníci z nemocnice Herlev a z univerzity v Kodani. Po dobu 19 let bylo sledováno celkem 9.600 Dánu, u kterých byla pomocí specifické genové analýzy prokázána prospešnost udržování adekvátní hladiny vitaminu D v krvi. Studie se považuje za prulomovou a ocekává se, že vyvolá debatu o tom, kolik vitaminu D skutecne potrebujeme.

Behem posledních nekolika let vedci urcili, jak je vitamin D pro naše zdraví prínosný. Studie napríklad ukázaly, že vitamin D udržuje naše kosti a zuby, podporuje správnou cinnost svalu, zvyšuje vstrebání vápníku v tele a podporuje imunitu.

Vetšina telesného vitaminu D se tvorí v kuži pri vystavení slunecnímu zárení, avšak mnoho lidí ve strední a severní Evrope nepobývá na slunci dostatecne dlouhou dobu.

Predpokládá se, že napríklad v Irsku má až 80 % obyvatel nedostatek vitaminu D.Podstatnou roli v tom hraje skutecnost, že tam je sedm mesícu v roce slunecní zárení príliš slabé. Ani Ceská republika nemá dostatek slunecního zárení, proto by mnozí z nás meli z denního užívání doplnku stravy s vitaminem D prospech.
 Nabídka platí do 15.02.2015. Vstup do eshopu zde

Proc si vybrat Bioaktivní Vitamin D3 D-Pearls?

Vitamin D je rozpustný v tucích a proto by mel být užíván v oleji, aby se optimálne vstrebával.

Na tomto základe vyvinula spolecnost Pharma Nord prípravek Bioaktivní Vitamin D3 D-Pearls. Malé kulaté perlicky z mekké želatiny obsahují 20 mikrogramu vitaminu D v olivovém oleji, jenž je lisovaný za studena.

Bioaktivní Vitamin D3 D-Pearls má certifikovanou cistotu želatiny (halal a košer).Na rozdíl od jiných prípravku neobsahuje žádná umelá sladidla.

Ctete více o D-Pearls zde.

doplnek stravy

Vitamin D v každém veku

Nejlepším potravinovým zdrojem vitaminu D jsou tucné ryby a vajecný žloutek. Získat potrebné množství vitaminu D stravou je však velmi obtížné, i kdybyste ryby a žloutky jedli každý den.

Za optimálne zdravotne prospešnou se obecne považuje hladina100–125 nmol vitaminu D na litr krve. Krevní hladinu vitaminu D lze snadno zjistit jednoduchým krevním testem. O radu požádejte svého praktického lékare.

Podle vedeckých studií s vekem významne klesá naše schopnost získávat vitamin D pusobením slunecního zárení. To je varovné zjištení predevším proto, že vitamin D je nezbytný pro zdravé kosti a že starší lidé pak mívají casteji osteoporózu a zlomeniny kostí.

Tehotné ženy a osoby, které tráví vetšinu casu uvnitr v domech ci kancelárích nebo které užívají ochranné faktory proti ultrafialovým paprskum, mají potrebu zvýšeného prívodu vitaminu D.

Seniori a zejména ti, kterí žijí v domech s pecovatelskou službou, by meli prijímat nejméne 20 µg vitaminu D denne.

Zdravé a snadno dostupné rešení

Bioaktivní Vitamin D3 D-Pearls obsahuje vitamin D rozpuštený v olivovém oleji lisovaném za studena.

  • malé a snadno polykatelné želatinové kapsle – „perlicky“

  • vyrobeno v Dánsku ve výrobním závode Pharma Nord

  • certifikovaná cistota želatiny (halal i košer)

  • kapsle s vysokou dávkou 20µg vitaminu D

Ctete více o D-Pearls zde.

Štastný nový rok!

Máte dobrou zkušenost s užíváním Bioaktivní Vitamin D3 D-Pearls?

Pokud ano, budeme rádi, když nám dáte vedet. Pište na emailovou adresu bioaktivni@pharmanord.com, jakým zpusobem se díky vitaminu D v D-Pearls zlepšila kvalita Vašeho života.

Pokud bude Váš príbeh posléze uverejnen v nekteré publikaci, získáte od nás rocní spotrebu tohoto prípravku zdarma!