Czech Republic | Select other Country

DOPRAVA NYNÍ ZDARMA!

<< zpět

WEBINÁŘE 2020

Exkluzivně pro zdravotnické odborníky
Vzdělávací akce jsou akreditovány ČLnK a ohodnoceny 2 body.


Webináře trvají  max 1 hodinu i s testem. Na konci každého webináře bude aktivní políčko „test“, ve kterém je 20 otázek k tématu.
Ke splnění je nutno zodpovědět na otázky s minimální úspěšností 75%. Pokud splníte, v příštím týdnu vám odešleme certifikát o splnění a ČLnK vám připíše 2 body do celoživotního vzdělávání.

 

Tichý pomocník štítné žlázy

Štítná žláza reguluje celkový metabolismus, takže jakékoliv poruchy její funkce závažně ovlivní náš organismus. Přitom začátek obtíží může být dlouho nepozorovaný. Onemocnění štítné žlázy má u nás diagnostikováno asi 5 % populace, ale reálný počet osob s poruchou štítné žlázy může být ještě vyšší. Selen hraje ve fungování štítné žlázy klíčovou roli. Bohužel většina pacientů s již diagnostikovanou poruchou štítné žlázy má hladiny selenu v těle nedostatečnou. Kterým pacientům s poruchami štítné žlázy tedy může podávání selenu nejvíce pomoci a skutečně zlepšit jejich zdravotní stav?

Mgr. Hana Sládková Kavínová, nutriční specialistka

 


Migréna? Dostaňte ji z hlavy!

Migrénou trpí zhruba 1 miliarda lidí na celém světe a postihuje více ženy než muže. Jaké jsou nejčastější spouštěče, jak samotná migréna probíhá, a především jak s ní účinně bojovat? A může nám v tomto směru pomoci změna životního stylu a doplňky stravy?

Mgr. Jana Svitálková, nutriční specialistka

 


Nespalme se, opalme se!

Sluneční paprsky jsou již velmi zrádné, i když pravé léto nás teprve čeká. Pojďme se dozvědět něco o tom, jak připravit pokožku, abychom dosáhli krásného zbarvení kůže. K tomu nám může pomoci betakaroten, který však v těle má řadu dalších funkcí. Proč je pro náš organismus důležitý a kde všude ho najdeme? Nejen to se dozvíte na webináři.

Mgr. Šárka Matějková, nutriční specialistka

 


Tajemství zdravého stárnutí

Lidské tělo s přibývajícími lety prostě stárne. Otázkou ovšem je, jak rychle. Pro zdravé stárntí nestačí jen vyhýbat se škodlivým vnějším vlivů. Je důležité především připravit vhodné podmínky uvnitř každé buňky našeho těla. Na webináři si budeme povídat o cestě, jak toho dosáhnout.

Seniorský věk se až překvapivě často váže se stavy polymorbidity a polypragmázie. I tomu můžeme vhodným přístupem ke svému zdraví předejít. Abychom si udrželi vitalitu i v pozdějších letech života, nemusíme zákony přírody obcházet, ale porozumět jim.

Mgr. Lenka Sobková, farmaceut

 

Webinář určený terapeutům a lékařům s holistickým přístupem.

Tento webinář není akreditován ČLnK.

Jak dýchají buňky?

Napadlo vás někdy, kde vlastně buňky lidského těla získávají energii? Co pro své zdravé fungování potřebují naše orgány i další tkáně? A v čem vlastně spočívá stav dlouhodobé únavy organizmu?

V lidském těle se o dýchání nestarají jen plíce, ale doslova každá buňka. Zveme vás na krátkou exkurzi do procesů energetického metabolizmu. Cestou k cíli pochopíte, jak moudře to příroda v našich tkáních zařídila. A cestou zpátky si vysvětlíme, co to pro nás znamená v praxi.

Mgr. Lenka Sobková, farmaceut