Hledat

  Search Results

  Zavřít

  PROGRAM CELODENNÍ AKADEMIE 2023


  Imunita, zdravé srdce a kůže: Je výživa klíčový faktor?

   

  • 09:30 Registrace  
    
  • 10:00 Každé sousto se počítá
   MUDr. Marie Jozífová
   Ačkoli úmrtnost způsobená nemocemi oběhové soustavy (KVO) v České republice po roce 1990 výrazně klesá, stále jsou hlavní příčinou úmrtí. Proto intenzivně pokračuje výzkum klasických rizikových faktorů KVO, včetně hledání nových, méně známých či dosud nepotvrzených faktorů.
   Kouření a hypercholesterolemie jsou nejdůležitější ovlivnitelné rizikové faktory akutního infarktu myokardu. V přednášce se zaměříme na úpravu životosprávy jako nedílnou součást terapie KVO a jejich rizikových faktorů.
    
  • 11:00 Neexistuje zdravá ani nezdravá potravina, ale jen nezdravé množství
   MUDr. Vojtěch Česák, Ph.D.
   V dnešní době jsme atakováni reklamou a zaručenými radami ohledně stravovacích návyků. Máme k dispozici internet, odbornou i laickou literaturu, různě kvalifikované nutriční specialisty. Můžeme si pořídit krabičkové diety, sestavit nutriční plány nebo si koupit doplňky stravy na hubnutí či detoxikaci. Jsou však všechny takzvaně zdravé potraviny opravdu až tak zdravé? A naopak, jsou všechny takzvaně nezdravé potraviny skutečně tolik nezdravé? Které doplňky stravy potřebujeme a za které platíme zbytečně? V přednášce vyvrátíme mýty o některých „zdravých" potravinách a naučíme se s rozumem konzumovat ty „nezdravé". 
    
  • 12:00 Oběd
    
  • 13:00 Zdravá kůže, to není jen vzhled!
   Mgr. Šárka Matějková
   Kůže je největší orgán lidského těla, který plní celou řadu funkcí. Stav kůže může prozradit naše emoce a zároveň je zrcadlem našeho životního stylu. Pokud nebudeme pokožku hydratovat, dostatečně spát nebo se budeme vystavovat nadměrnému UV záření a kouřit, může to mít na kůži negativní vliv. Velkou roli v péči o pleť hraje také naše strava. Jaké živiny ovlivňují vzhled kůže a její celkové zdraví?
    
  • 13:30 Jak podporovat imunitu pomocí doplňků stravy?
   Mgr. Lenka Musilová
   Správně fungující imunita je základem zdravého života. Doplňky stravy nám mohou pomoci v podpoře a nastolení rovnováhy imunitního systému. Suplementace má ale svoje nástrahy. Kvalita doplňků stravy je totiž velmi rozdílná a najít ten pravý může být pro mnohé oříšek. Jak poznat kvalitu v záplavě doplňků stravy a jak s jejich pomocí podpořit imunitu?

  V průběhu celého dne možnost měření složení těla na přístroji InBody.

  Doba trvání akademie: 5 hodin včetně obědu.
  Účast i občerstvení jsou zdarma.
  Zaregistrujte se, prosím, co nejdříve. Počet míst je omezen. Změna programu vyhrazena.