Hledat

  Search Results

  Zavřít

  Jak podpořit zdraví žen v různých obdobích života

  Celodenní akademie


  Program 10:00 – 16:00 
   

  Jak bojovat s nutričním deficitem přírodní cestou
  S nástupem hormonálních změn u žen ve věku nad 50 let hrozí zvýšené riziko vzniku osteoporózy. Jedná se o metabolické onemocnění, které se projevuje řídnutím kostí a týká se zhruba každé třetí ženy po menopauze. Přitom toto onemocnění můžeme samy ovlivnit naší životosprávou, především naší výživou. Jaké živiny jsou podstatné v boji s osteoporózou a hrozí osteoporóza právě vám?      

  Přednášející: Mgr. Jana Svitálková           

  Jak zvládnout premenstruační syndrom 
  Mnoho žen pociťuje již několik dní před menstruací bolesti břicha a hlavy, výkyvy nálad nebo pocit napětí v prsou. Mohou se však vyskytnout také bolesti zad, zadržování vody, poruchy spánku a trávicí potíže. U některých žen jsou obtíže tak silné, že během této doby nemohou vykonávat své běžné každodenní činnosti. Můžeme  těmto příznakům premenstruačního syndromu předejít nebo je alespoň zmírnit? Odpověď zní ano.  Pojďme si tedy říct, jak na to.

  Přednášející: Mgr. Šárka Matějková

  Jak si udržet pevné pánevní dno
  Když se mluví o pánevním dnu, tak většinou ve smyslu jeho posilování při úniku moči. Vychází se z toho, že když pánevní dno nefunguje, je slabé, nemá sílu. Co když je ale zároveň přetížené? Když takové pánevní dno začneme posilovat, potíže se zhorší. Pojďme se tedy podívat na to, jak pánevní dno uvolnit, aby mohlo naplno fungovat.

  Přednášející: Mgr. Hana Vanátová

  Štítná žláza nejenom v období menopauzy 
  Problémy štítné žlázy v menopauze se projevují mnoha frustrujícími příznaky – od únavy a špatné koncentrace až po vypadávání vlasů a lámavé nehty. Pro správné fungování štítné žlázy je důležité získávat dostatečné množství klíčových mikroživin. Když bude vaše štítná žláza normálně fungovat, zůstanete v psychické a fyzické rovnováze. Jak se mění štítná žláza v období menopauzy a jaké faktory ji negativně ovlivňují?

  Přednášející: Mgr. Anna Avenarius