Hledat

  Search Results

  Zavřít

  PODZIMNÍ PROGRAM CELODENNÍ AKADEMIE 2022


   

  ŽENY ŽENÁM 3: ZACÍLENO NA STŘEDNÍ VĚK

  Během menopauzy může změna hormonů způsobit kolísání nálady, nedostatek energie, úzkost a snížení zájmu o věci, které nás dříve bavily. Dochází také k fyzické změně našeho těla. Zpomaluje se metabolismus a objevují se zdravotní problémy, které nás předtím netrápily. Jak můžeme v tomto věku podpořit náš zdravotní stav, abychom střední věk prožily ve zdraví a plné energie?

  PROGRAM: 

   9:30 Registrace

  10:00 Menopauza jako životní změna
  Mgr. Šárka Matějková
  Menopauza je období v životě ženy, kdy dochází k útlumu funkce pohlavních orgánů. Není to nemoc, ale jde o přirozený proces stárnutí ženského těla. Ačkoli se jedná o běžnou součást života, mohou ji někdy doprovázet nepříjemné příznaky. Mezi ně patří návaly horka, pocení, problémy se spánkem, špatná nálada, suchost sliznic či únik moči.  Je možné tyto projevy zmírnit či odstranit změnou životního stylu?

  11:00 Zdravá štítná žláza nejen v období menopauzy
  Mgr. Jana Svitálková
  Až pětina žen ve věku nad 50 let trpí nedostatečnou funkcí štítné žlázy v důsledku hormonálních změn spojených s menopauzou. Štítná žláza vylučuje hormony, které regulují hospodaření s energií v našem těle. Pokud toto nefunguje, může se objevit únava, nabírání na váze či špatná nálada. Důvody této poruchy mohou být různé a je nutné se nechat vyšetřit lékařem. Můžeme však pro sebe a pro naši štítnou žlázu udělat něco samy? Co je vhodné zařadit do jídelníčku a čemu se naopak vyhnout? 

  12:00 Oběd

  13:00 Péče o pánevní dno ve zralém věku
  Mgr. Hana Vanátová
  Reklamy na nás chrlí vložky jako řešení potíží s únikem moči. Ale ono to jde i jinak. Pojďme namísto vložky využít svaly na dně naší pánve, svaly možná dávno zapomenuté či ani nikdy neobjevené. Pojďme vložit důvěru do svého těla, ne do nějaké pomůcky, která ženám důvěru v sebe ještě snižuje.

  V průběhu celého dne možnost vyšetření podoskopem.

  Doba trvání akademie: 5 hodin. 
  Účast i občerstvení jsou zdarma.

  Zaregistrujte se, prosím, co nejdříve. Počet účastníků je omezen. 
  Vybrat si můžete z následujících termínů: