Hledat

  Search Results

  Zavřít

  Pharma Nord je jedním z největších evropských výrobců biologicky aktivních doplňků stravy a přípravků preventivní medicíny. Všechny přípravky, které společnost vyvíjí, vyrábí a prodává, mají seriózní vědecký základ, optimální biologickou dostupnost, jsou bezpečné a kvalitně zdokumentované.
   

  Výzkumná databáze společnosti Pharma Nord obsahuje přes devět tisíc vědeckých studií včetně velkého počtu prací, jež probíhaly se samotnými přípravky Pharma Nord. Tato databáze má klíčový význam pro vývoj nových produktů.

  Výrobní závody a firemní centrála Pharma Nord se nacházejí v Dánsku, ovšem společnost má široké pole působnosti i v zahraničí. Přípravky Pharma Nord mají díky pětadvaceti dceřiným společnostem a dvaceti obchodním partnerům zastoupení v Evropě, na Středním východě a na rychle rostoucích trzích Asie a Spojených států.

  Pharma Nord je soukromá společnost.
   

  DÁNSKÁ KVALITA

  Společnost Pharma Nord vyrábí doplňky stravy a bylinná léčiva v Dánsku, a podléhá proto velmi přísné dánské legislativě. Dánské zákony se obecně těší na zahraničních trzích velké vážnosti, a proto se společnost Pharma Nord rozhodla za účelem uspokojení zvýšené poptávky po svých přípravcích rozšířit dánský výrobní závod namísto přesunu části výroby do zahraničí. Právě probíhá výstavba nového závodu s výrobním a skladovacím zařízením ve městě Vojens, vzdáleném 50 kilometrů severně od dánsko-německých hranic. Díky tomuto rozšíření bude firma Pharma Nord schopná ztrojnásobit stávající výrobní kapacitu, což zajistí optimální podmínky pro budoucí růst a rozvoj.
   

  SILNÁ ZNAČKA

  Přípravky Pharma Nord představují v mnoha zemích dobře známou značku, zejména díky typickému designu, který se stal symbolem kvality: krabičky s vyraženým zlatým hmoždířem, jenž představuje „okénko“, které umožňuje vidět tablety či kapsle uvnitř, v celkově exkluzivním zlatě orámovaném balení. Spotřebitelé, maloobchodníci či profesionální zdravotníci a samozřejmě samotná firma spojují tyto rysy s důkladným výzkumem, vysokou úrovní biologické dostupnosti a s bezpečností přípravku. Jsou to právě tyto přednosti, které přípravkům Pharma Nord pomohly prorazit na trhu, jemuž často vládnou módní trendy. Tento fakt přiměl mezinárodní radu pro udělování titulu Superbrand, aby Pharma Nord nominovala na titul „Superbrand 2007" pro tržní segment firma – spotřebitel.
   

  NUTRACEUTICAL INDUSTRY

  Pharma Nord a několik dalších firem stejného oboru založilo asociaci Nutraceutical Industry (NI), která spojuje přední dodavatele nutraceutických výrobků. Hlavním úkolem NI je překlenutí rozdílů mezi dvěma ostře oddělenými sektory - pro farmaceutické léky na jedné straně a doplňky stravy na straně druhé. Asociaci Nutraceutical Industry předsedá Sven Moesgaard, technický ředitel Pharma Nord.


  HISTORIE SPOLEČNOSTI PHARMA NORD

  Pharma Nord založili v roce 1981 dva vlastníci Eli Wallin a Sven Moesgaard, kteří zahájili dovoz britského selenu. Brzy nato byl vyvinut přípravek, který dostal název Bio-Selenium®+Zinc (Bioaktivní Selen+Zinek) a dodnes představuje hlavní článek celé výrobkové řady Bioaktivní série.

  Za založením společnosti Pharma Nord byl nápad kompenzovat nedostatky moderního stravování pomocí doplňků stravy s vysokou biologickou dostupností a kvalitně zdokumentovanými účinky. Přípravek Bioaktivní Selen+Zinek tuto filozofii dokonale ztělesňuje a připravil tak cestu pro založení prvních dceřiných firem ve Švédsku, Anglii a Finsku.

  Za řadu let působení získala společnost Pharma Nord pověst inovativního a vizionářského hráče na nutraceutickém trhu. Pharma Nord byl první firmou, která na evropský trh zavedla koenzym Q10. Přípravek se poprvé objevil pod názvem Bio-Quinone Q10 v roce 1990 a časem se z něho stal jeden z předních produktů Q10 na světě (na českém trhu pod názvem Bioaktivní Q10). To je jen jeden z mnoha příkladů průkopnické aktivity Pharma Nord, kdy společnost zúročila nové vědecké poznatky v podobě nových produktů.

  Přípravky Pharma Nord se momentálně prodávají v maloobchodních sítích a v lékárnách ve více než 45 zemích. Přibližně 85 % produktů naší firmy je registrováno v jedné nebo několika zemích jako určitý druh léku. To je také důvod, proč jsou všechny naše přípravky bez výjimky vyráběné podle současných směrnic GMP (tzv. Správné výrobní praxe) pro výrobu léčiv.

  UZNÁNÍ A CENY

  Kombinace kvalitně zdokumentovaných produktů a exkluzivního prodeje přes maloobchod a lékárny přinesla firmě Pharma Nord značný úspěch a celosvětové uznání. Za roky působení získala společnost Pharma Nord řadu čestných vyznamenání od oborových a maloobchodních organizací na různých trzích.

   

  V poslední době získala společnost Pharma Nord následující ceny:

  • Oeuvre Award (cena za dlouhodobé úspěchy)
  • Superbrand roku v tržním segmentu B2C, resp. firma - spotřebitel (nominace)
  • Produkt roku
  • Nejinformativnější kampaň