Hledat

  Search Results

  Zavřít

  Balení bílé krabičky Bioaktivní Červená Rýže Extrakt s červenohnědými tabletami a zlatým hmoždířem


  Tradiční červená fermentovaná rýže

  Doplněk stravy

  • Kontrolované množství monakolinu K.
  • Vhodné pro vegetariány a vegany.
  • Dávkování 1 tableta denně.
  • Vyrobeno pod farmaceutickou kontrolou.
  Read moreShow less

  Bioaktivní Červená Rýže Extrakt

  Pharma Nord

  Účinné látky: v 1 tabletě: ve 100 gramech: : % referenční hodnota příjmu:
  prášek z červené fermentované rýže 83,3 mg 17,9 g není stanovena
  - odpovídá: monakolin K     2,5 mg 0,5 g není stanovena
  Výživová hodnota: v 1 tabletě:    
  energetická hodnota 3,8 kJ/0,9 kcal    
  bílkoviny 13 mg    
  sacharidy 57 mg    
  tuky 10 mg    
  vláknina 278 mg    

  Produktová informace

  Doporučená dávka:
  Dospělí 1 tableta za den. Tablety užívat během jídla. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. 
  Není určeno pro děti do 18 let, těhotné a kojící ženy, pro dospělé nad 70 let, pro osoby užívající léky na snížení cholesterolu či jiné přípravky s obsahem červené fermentované rýže. V případě jakýchkoliv zdravotních potíží kontaktujte svého lékaře.  

  Doplňky stravy nejsou určeny jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu. 

  Uskladnění:
  Uchovávejte při pokojové teplotě (15-25 °C) mimo dosah přímého slunečního světla. Uchovávejte mimo dosah dětí! Doba minimální trvanlivosti je uvedena na spodní straně obalu.

  Hmotnost obsahu:
  90 tablet = 41,9 g (+- 5 %)

  Složení:
  Plnidlo: mikrokrystalická celulóza (E 460); protispékavá látka: fosforečnan vápenatý (E 341); aktivní látka: prášek z červené fermentované rýže (Monascus purpureus); lešticí látky: hydroxypropylmethyl celulóza (E 464), hořečnaté soli mastných kyselin (E 470b); zpevňující látka:  oxid křemičitý (E 551); barvivo: oxidy a hydroxidy železa (E172).

  Co je Bioaktivní Červená Rýže Extrakt

  Ilustrační obrázek červených a bílých krvinekBioaktivní Červená Rýže Extrakt jsou tablety, které obsahují 83,3 mg prášku z červené fermentované rýže s kontrolovaným množstvím monakolinu K. 
  Přípravek Bioaktivní Červená Rýže Extrakt je kontrolován, aby neobsahoval škodlivé toxiny, jako je citrinin, aflatoxin, dioxiny či těžké kovy.

  Velmi dobrá snášenlivost červené fermentované rýže 
  Studie ukázaly, že produkty s červenou fermentovanou rýží jsou obecně velmi dobře snášeny. Nicméně obsah monakolinu K se v těchto přípravcích může značně lišit. Některé přípravky obsahují velmi málo nebo žádný monakolin K. Je proto důležité vybírat ty přípravky, které množství monakolinu K deklarují.

  Co je červená fermentovaná rýže
  Červená rýže patří k celozrnným obilovinám a má charakteristické zabarvení. Zrníčka červené fermentované rýže na lžíci a v misce
  Červená až červenofialová barva červené fermentované rýže je dána tím, že se kultivuje kvasinkovou houbou Monascus purpureus. Červená fermentovaná rýže je přirozeným zdrojem látek zvaných monakoliny. Každá z látek je označena vlastním písmenem, hlavní účinnou složkou je přírodní látka monakolin K. 

  V Asii se červená fermentovaná rýže běžně používá při vaření jako ochucovadlo a konzervační látka. Například v Číně lze její použití vysledovat v historii již před tisíci lety, například v tradiční čínské medicíně.