Hledat

  Search Results

  Zavřít

  Balení stříbrnošedé krabičky Bioaktivní Chrom Forte 100 mcg s béžovými tabletami a zlatým hmoždířem


  Kvasnice s chromem pro kontrolu krevního cukru – schválené EU

  Doplněk stravy

  • Kvasnice s organicky vázaným chromem (ChromoPrecise®)
  • Až 10x lepší biologická dostupnost než u jiných zdrojů chromu.
  • Přispívá k normálnímu metabolizmu makroživin z potravy.
  • Pomáhá udržovat normální hladinu krevního cukru.
  • Vyrobeno v Dánsku pod farmaceutickou kontrolou.
  • Vědecky ověřeno.

   

  Read moreShow less

  Bioaktivní Chrom Forte 100 mcg

  Pharma Nord

  Účinné látky: v 1 tabletě: ve 100 gramech: % referenční hodnoty příjmu:
  chrom 100 μg 14,4 mg 250 %
         
  Výživová hodnota: v 1 tabletě: ve 2 tabletách:  
  energetická hodnota 10,5 kJ/2,5 kcal 21 kJ/5 kcal  
  bílkoviny 228 mg 456 mg  
  sacharidy 201 mg 402 mg  
  tuky 30 mg 60 mg  
  vláknina 211 mg 422 mg  

  Produktová informace

  Doporučená dávka:
  Dospělí 1-2 tablety za den. Tablety užívat během jídla.
  Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

  Těhotné a kojící mohou užívat 1 tabletu za den.

  Není určeno pro děti.

  Uskladnění:
  Uchovávejte při pokojové teplotě (15-25 ºC) mimo dosah přímého slunečního světla.
  Ukládejte mimo dosah dětí!
  Doba minimální trvanlivosti je uvedena na spodní straně obalu.

  Hmotnost obsahu: 60 tablet = 41,8 g (± 5 %)

  Složení:
  Minerální látka: kvasnice obohacené chromem (ChromoPrecise®),
  zpevňující látka: maltodextrin,
  plnidlo: mikrokrystalická celulóza (E 460),
  protispékavá látka: talek (E 553b),
  lešticí látka: hydroxypropylmethyl celulóza (E 464),
  protispékavá látka: oxid křemičitý (E 551),
  zpevňující látka: hořečnaté soli mastných kyselin (E 470b).

  Doplňky stravy nejsou určeny jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu.

  Bioaktivní Chrom

  Každá tableta přípravku Bioaktivní Chrom obsahuje 100 mikrogramů elementárního chromu. Vyrábí se z organického zdroje zvaného ChromoPrecise®, který byl schválený Evropskou unií.  Chrom je v tomto přípravku organicky vázaný, což znamená, že se váže na přírodní aminokyseliny kvasinek (chromové kvasinky). Ty byly speciálně vyvinuté pro zajištění optimální biologické dostupnosti. ChromoPrecise® má vynikající biologickou dostupnost v těle, je až desetkrát lépe vstřebatelný než jiné schválené zdroje chromu.

  Bioaktivní Chrom se vyrábí nejen v souladu s GMP, ale také podle nejvyšších farmaceutických standardů, aby byla zajištěna vynikající kvalita a bezpečnost přípravku spolu s podrobnou dokumentací.

  Chrom a kvasnice
  ChromoPrecise® neobsahuje živé kvasinkové buňky, ale prášek obsahující chrom bohatý na proteiny a vyrobený z kvasinkových buněk. ChromoPrecise se nedoporučuje pouze osobám, které jsou alergické na kvasinky.

  Co je chrom?

  Chrom je minerální látka a esenciální stopový prvek, který přispívá k normálnímu metabolizmu sacharidů, lipidů a bílkovin. Kromě toho podporuje biologické procesy, které se podílejí na udržování normální hladiny cukru.

  Není chrom jako chrom

  Obvykle si chrom spojujeme s pochromovaným příslušenstvím v koupelnách nebo na motorkách. Forma chromu používaná pro tyto účely (průmyslový chrom) není součástí biochemie lidského organizmu. My potřebujeme chrom v takzvané trojmocné formě. Trojmocný znamená, že je schopen vytvořit tři chemické vazby s jinými atomy (průmyslový chrom je šestimocný).
  Účinek doplňku stravy s chromem je dán tím, jak účinně se tato mikroživina v těle vstřebává. Anorganicky vázaný chrom má obvykle špatnou biologickou dostupnost v těle, i když je v trojmocné formě.

  Kyselina mléčná váže chrom

  Trojmocný chrom má také tu vlastnost, že se váže na kyselinu mléčnou (laktát). Proto tělo ztrácí část své zásoby chromu v situacích, kdy se tvoří velké množství kyseliny mléčné například při namáhavé fyzické práci, nebo když není dostatečná produkce buněčné energie.
  Skandinávské, britské a americké dietní analýzy ukazují, že průměrný příjem chromu je někde kolem 30-40 µg denně. EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin) doporučuje přijímat 40 µg chromu denně, zatímco WHO (Světová zdravotnická organizace) považuje za bezpečné užívat denně až 250 µg této mikroživiny.

  Které potraviny obsahují chrom?

  Dobrými zdroji přírodního chromu jsou:

  •    měkkýši
  •    ořechy
  •    rozinky
  •    maso
  •    fazole
  •    černý pepř

  GTF a chromodulin

  Po mnoho let se mělo za to, že chrom je součástí látky zvané GTF (glukózový toleranční faktor). Podle všeho měl být GTF spolu s chromem složen z vitaminu B, niacinu a aminokyselin glycinu, cysteinu a kyseliny glutamové. Teorie GTF byla podpořena pouze částečně a existence specifické molekuly GTF v těle nebyla nikdy zcela prokázána.

  Novější výzkum však odhalil existenci jedinečné molekuly vázající chrom, která se nazývá chromodulin. Mírně se od GTF liší, ale má stejné vlastnosti. Takže když mluvíme o chromodulinu místo GTF, odkazujeme na stejné výhody.

  Zásoba chromu v našem těle je asi 4-6 mg. S přibývajícím věkem může koncentrace chromu v různých tkáních výrazně klesat. U osob, které mají chromu nedostatek, byly pozorovány stavy jako například zvýšená chuť na sladké. Pochutnat si na něčem sladkém může nabídnout dočasnou úlevu díky rychlému cukru, který dodá okamžitou energii, ale účinek brzy pomine a vy se budete cítit stejně jako na začátku. Navíc z dlouhodobého hlediska mohou mít chutě na sladké neblahý vliv na tělesnou hmotnost. S kvalitním přípravkem, jako je Bioaktivní Chrom od Pharma Nord, můžete svému tělu pomoci udržet normální hladinu cukru v krvi a těmto stavům předejít.

  Sloupcový graf ukazující denní příjem chromu ve vybraných zemích.

  Průměrný příjem chromu je ve většině zemí kromě Indie hluboko pod mezinárodním doporučením. Bohatým zdrojem chromu je koření, což může vysvětlovat, proč mají Indové vyšší příjem chromu

  Co je krevní cukr?

  Krevní cukr je běžný termín pro hladinu glukózy v krvi, která je zdrojem energie pro tělo. Obsah glukózy po jídle stoupá a následně klesá, jak je glukóza absorbována buňkami. Hladina glukózy v krvi je obvykle nejnižší ráno a nejvyšší krátce po jídle.

  Při metabolizmu cukrů hraje zásadní roli hormon inzulín, který umožňuje cukru vstupovat do buněk. K tomuto procesu přispívá chrom tím, že zajišťuje, aby se inzulín mohl navázat na inzulínové receptory v buněčných membránách.

  Normální hodnoty krevního cukru

  Pokud jste v průběhu posledních šesti hodin nejedli, měli byste mít hladinu glukózy v krvi mezi 4-7 mmol/l. Přibližně jeden a půl hodiny po jídle by měla být hladina glukózy v krvi méně než 10 mmol/l.

  Dlouhodobé zvýšení hladiny cukru v krvi může vyvolat žízeň či únavu. Naopak přetrvávající nízká hladina cukru v krvi může vést k neklidu, hladu, podrážděnosti, únavě a potížím se soustředěním.

  Oficiální zdravotní tvrzení

  Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) vyhodnotil poznatky o chromu a uznal následující zdravotní tvrzení:

  •    Přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi.
  •    Přispívá k normálnímu metabolismu makroživin.