Hledat

  Search Results

  Zavřít

  Balení žluté krabičky Bioaktivní Laktoflora s bílými kapslemi a zlatým hmoždířem.


  Probiotické bakterie ve vysoké dávce

  Doplněk stravy

  • Obsahuje vědecky doložené bakterie mléčného kvašení Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium animalis lactis.
  • Speciální výrobní technologie zajišťuje životaschopnost bakterií ve střevě.
  • Malé kapsle s enterosolventním povrchem, které se snadno polykají.
  • Praktické při cestování, nevyžaduje uchovávání v lednici.
  • Vhodné pro vegetariány.

   

  Read moreShow less

  Bioaktivní Laktoflora

  Pharma Nord

  Účinné látky: v 1 kapsli:   % referenční hodnoty příjmu:
  Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium animalis lactis min. 4x109   není stanovena
         
  Výživová hodnota: v 1 kapsli:    
  energetická hodnota 3 kJ/0,7 kcal    
  bílkoviny 29 mg    
  sacharidy 97 mg    
  tuky 3 mg    
  vláknina 43 mg    

  Produktová informace

  Doporučená dávka:
  Dospělí a děti od 12 let 1-3 kapsle denně, nejlépe po jídle. Kapsle užívejte celé. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno dětem do 12 let. Vhodné pro vegetariány. 

  Doplňky stravy nejsou určeny jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu. 

  Uskladnění:
  Uchovávejte při pokojové teplotě (15-25 °C) mimo dosah přímého slunečního světla. Ukládejte mimo dosah dětí! Doba minimální trvanlivosti je uvedena na spodní straně obalu.

  Hmotnost obsahu: 60 kapslí = 13,6 g (± 10 %)

  Složení:
  potravina: dextróza; účinné látky: směs mikrobiálních kultur Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium animalis lactis (mléko); obal kapsle: hydroxypropylmethylcelulóza (E 464); protispékavá látka: hořečnaté soli mastných kyselin (E 470); barvivo: uhličitan vápenatý (E 170).

  Bioaktivní Laktoflora

  Bioaktivní Laktoflora jsou malé, snadno polykatelné rostlinné kapsle, z nichž každá obsahuje minimálně 4Zvětšený ilustrační snímek mikroorganizmů. 
miliardy živých bakterií dvou probiotických kmenů Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium animalis lactis.

  Bez lepku, glutamanu a laktózy

  Přípravek neobsahuje lepek, glutaman sodný ani laktózu. Nelze však zaručit, že v přípravku nejsou žádné stopy mléčné bílkoviny. Z toho důvodu se přípravek nedoporučuje osobám s alergií na mléčnou bílkovinu. 

  Vhodné pro vegetariány

  Kapsle mohou užívat vegetariáni. Přípravek je vhodný pro lakto-ovo-vegetariány i pro lakto-vegetariány. 

  Kdy přípravek užívat

  Přípravek Bioaktivní Laktoflora je velmi užitečný na cestách do těch oblastí světa, ve kterých je člověk vystaven působení jiných druhů bakterií. Kapsle jsou stabilní při pokojové teplotě a není je tedy nutno uchovávat v lednici. Přípravek se doporučuje začít užívat několik týdnů před plánovanou cestou. 
  Bioaktivní Laktoflora se dále užívá v případech, kdy složení vaší střevní mikroflóry není v rovnováze. Pro udržení normální střevní mikroflóry je vhodné užívat kapsle každý den. 

  Bioaktivní Laktoflora a vláknina

  Aby měla střevní mikroflóra ty nejlepší podmínky pro osídlení střevního traktu a mohla být lidskému zdraví prospěšná, měli bychom jíst stravu bohatou na vlákninu a zdravé sacharidy. Proto se doporučuje užívat Bioaktivní Laktofloru v kombinaci s Bioaktivní Vlákninou.

  Životaschopnost probiotických bakterií

  Mnoho probiotických produktů nedokáže dodat dostatečné množství životaschopných bakterií až do tenkého střeva, protože probiotické bakterie zlikviduje žaludeční kyselina. Aby byla životaschopnost bakterií mléčného kvašení zajištěna i v tenkém střevě, je potřeba bakterie chránit před různými faktory, které je mohou poškodit. A to od okamžiku, kdy jsou vyrobeny, až dokud se nedostanou ke spotřebiteli a na své místo určení v jeho trávicím systému. Důležitá je zejména jejich ochrana při kontaktu se žaludeční kyselinou, aby mohly živé projít až do střev. 
  Probiotické bakterie v přípravku Bioaktivní Laktoflora jsou navrženy tak, aby kyselým prostředím žaludku úspěšně prošly. Díky speciální výrobní technologii jsou živé lyofilizované bakterie chráněny gelovým štítem, jenž zůstává nedotčený, dokud nedospěje do tenkého střeva, kde se rozpustí a uvolní živé probiotické bakterie. 

  Bioaktivní Laktoflora: účinná ochrana bakterií

  Lyofilizované bakterie mléčného kvašení jsou v kapslích Bioaktivní Laktoflora smíchány s gelujícími polysacharidy, které odolají i nízkému pH v žaludku. Jakmile se obal kapsle v žaludku rozpustí, polysacharidy nabobtnají a vytvoří nepropustný gelový štít, který bakterie obalí a ochrání. Když žaludeční obsah s bakteriemi mléčného kvašení dosáhne alkalického prostředí tenkého střeva, gelový štít se rozpustí a uvolní živé bakterie přesně tam, kde můžou nejvíce prospět. Díky této technologii je zajištěno, že celá dávka probiotických bakterií dosáhne svého cíle v biologicky aktivní formě. 
  Mléčné bakterie přípravku Bioaktivní Laktoflora neprocházejí střevní stěnou, ale zůstávají ve střevě a přechodně jej osidlují. 

  Bakterie mléčného kvašení

  Naše střevní mikroflóra (neboli mikrobiom) je založena ihned při narození a během Ilustrační obrázek trávicí soustavy.života se neustále mění. Střevní mikroflóra kojenců se skládá hlavně z bifidobakterií. Mateřské mléko obsahuje prebiotické látky, které podporují růst těchto bakterií. 
  Tlusté střevo dospělého člověka obsahuje asi 100 miliard bakterií na gram střevního obsahu. Důležitý podíl mikrobiomu představují bakterie mléčného kvašení. Celková hmotnost živých bakterií ve zdravém střevě činí kolem 1,5 kilogramu.

  Zatížení střevní mikroflóry

  Někteří lidé mají ve střevech nižší než průměrný počet prospěšných bakterií. Počet bakterií mléčného kvašení v našem střevě nepříznivě ovlivňují faktory, jako je kouření, alkohol, léky (zejména antibiotika), patogeny (z potravy nebo vzduchu) a stres. Množství a složení naší střevní mikroflóry ovlivňují také naše stravovací návyky.

  Funkce střevní mikroflóry

  Bakterie mléčného kvašení mají ve střevě mnoho různých funkcí. Pomáhají rozkládat škrob a vlákninu a produkují určité vitaminy a mastné kyseliny s krátkým řetězcem. Komunikují s mnoha nervovými buňkami, imunitními buňkami a buňkami produkujícími hormony ve střevě. Tvoří také množství bioaktivních sloučenin, které vstupují do krevního řečiště a které mnoha způsoby ovlivňují fungování našeho těla.