Hledat

  Search Results

  Zavřít

  Balení modré krabičky Bioaktivní Marin Plus s tmavými kapslemi a zlatým hmoždířem


  Čistý, koncentrovaný a obohacený rybí tuk

  Doplněk stravy

  • S volnými mastnými kyselinami, které mají o 50 % lepší vstřebatelnost.
  • Koncentrovaný výtažek z rybího tuku obsahující 65 % omega-3 mastných kyselin.
  • Kombinován s vitaminem B12 a kyselinou listovou, která podporuje normální metabolizmus homocysteinu.
  • Výtažek z rybího tuku je důkladně vyčištěn od pesticidů, težkých kovů, dioxinů a dalších toxických látek.
  • Přípravek s rybím tukem, který splňuje a dokonce i překračuje všechny regulační požadavky EU týkající se čistoty preparátu.
  • Měkká želatinová tobolka, která se snadno polyká.
  • Vyrobeno v Dánsku pod přísnou farmaceutickou kontrolou.
  • Vědecky zdokumentováno.
  Read moreShow less

  Bioaktivní Marin Plus

  Pharma Nord

  Účinné látky: v 1 kapsli: ve 100 gramech: referenční hodnota příjmu:
  rybí tuk ve formě volných      
  mastných kyselin 500 mg 69,0 g není stanovena
  - z toho:      
  omega 3 325 mg 45,4 není stanovena
     EPA 185 mg 25,9 g není stanovena
     DHA 115 mg 16,1 g není stanovena
  listová kyselina 100 µg 14 mg 50 %
  vitamin B12 1 µg 140 µg 40 %
         
  Výživová hodnota: v 1 kapsli: ve 4 kapslích:  
  energetická hodnota 21,3 kJ/5,1 kcal 85,2 kJ/20,4 kcal  
  bílkoviny 129 mg 516 mg  
  sacharidy 32 mg 128 mg  
  tuky 500 mg 2000 mg  
     - z toho:      
  nasycené mastné kyseliny 15 mg 60 mg  
  nenasycené mastné kyseliny 485 mg 1940 mg  
     - z toho:      
  mononenasycené mastné kyseliny 79 mg 316 mg  
  polynenasycené mastné kyseliny 406 mg 1624 mg  

  Produktová informace

  Doporučená dávka:
  Dospělí 1-4 kapsle denně, děti od 12 let 2 kapsle denně, děti od 3 let 1 kapsle denně.
  Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

  Přípravek mohou užívat těhotné a kojící ženy. Kapsle polykat celé, během jídla.
  Není určeno dětem do 3 let.

  Doplňky stravy nejsou určeny jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu.

  Vhodné kombinovat s přípravkem Bioaktivní Selen+Zinek.

  Hmotnost obsahu: 60 kapslí = 42,9 g (± 7,5 %)

  Složení:
  Aktivní látka: rybí tuk (ve formě volných mastných kyselin), obal kapsle: želatina, zvlhčující látka: glycerol (E 422), zahušťovadlo: oxid křemičitý (E 551), zvlhčující látka: purifikovaná voda, barvivo: amoniakový karamel (E 150c), vitaminy: kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), kyanokobalamin (vitamin B12).

  Uskladnění:
  Uchovávejte při pokojové teplotě (15-25 °C) mimo dosah přímého slunečního světla.
  Ukládejte mimo dosah dětí!
  Doba minimální trvanlivosti je uvedena na spodní straně obalu.

  Bioaktivní Marin Plus

  Pět tmavých měkkých želatinových kapslíBioaktivní Marin Plus jsou měkké želatinové kapsle obsahující 500 mg rybího tuku, z toho je 185 mg EPA, 115 mg DHA a 25 mg dalších omega-3 mastných kyselin. Omega-3 se v tomto přípravku nacházejí převážně ve formě snadno vstřebatelných volných mastných kyselin. Výtažek z rybího tuku je koncentrovaný, takže získáte poměrně velké množství omega-3 v relativně malé kapsli, a je vysoce rafinovaný, tedy je speciálním procesem vyčištěn a splňuje a dokonce i překračuje všechny regulační požadavky EU týkající se čistoty preparátu. Bioaktivní Marin Plus se kapsluje v prostředí bez kyslíku a má extrémně nízkou hodnotu peroxidu, protože olej je účinně chráněn před oxidací. Přípravek je obohacen o dva vitaminy skupiny B - kyselinu listovou a vitamin B12, které přispívají k normálnímu metabolizmu homocysteinu.

  Volné mastné kyseliny v přípravku Bioaktivní Marin Plus

  Omega-3 mastné kyseliny se přirozeně vyskytují ve formě triglyceridů, které musejí být nejdříve rozštěpeny a rozloženy na takzvané volné mastné kyseliny, předtím než je trávicí trakt schopen tyto látky vstřebat. Tento proces je umožněn díky trávicímu enzymu lipáza. Bioaktivní Marin Plus obsahuje omega-3 ve formě volných mastných kyselin, které již byly rozštěpeny a které mohou být rovnou vstřebány. Výhodou tohoto typu omega-3 mastných kyselin je to, že účinné látky mohou být přímo vstřebány dokonce i v organizmu osob, které mají zhoršenou funkci enzymu pro správné štěpení a vstřebávání tuků.

  Přirozeným důsledkem obsahu volných mastných kyselin je to, že kyseliny mohou při žvýkání kapsle způsobit pocit pálení na jazyku. Proto se doporučuje kapsli spolknout celou. Volné mastné kyseliny a přidané vitaminy skupiny B mohou rovněž být příčinou zápachu rybího tuku, přestože se jedná o čerstvý a čistý výtažek.

  Bioaktivní Marin Plus je vhodný doplněk stravy pro všechny, kteří z různých důvodů nejedí ryby v množství doporučovaném zdravotnickými organizacemi, a také pro osoby, které potřebují užívat extra čistý a lehce vstřebatelný výtažek z rybího tuku.

  Co znamená „Plus”?

  Kromě omega-3 mastných kyselin obsahuje Bioaktivní Marin Plus kyselinu listovou a vitamin B12. Oba dva tyto vitaminy podporují účinek omega-3 mastných kyselin tím, že přispívají k normálnímu metabolizmu homocysteinu. Kyselina listová navíc přispívá k normální činnosti imunitního systému, psychické činnosti a krvetvorbě. Rovněž se podílí na procesu dělení buněk a podporuje normální růst zárodečných tkání během těhotenství.

  Co jsou omega-3 mastné kyseliny?

  Obrázek rybyOmega-3 mastné kyseliny je skupina esenciálních, polynenasycených mastných kyselin, které se nacházejí především v rybách, jmenovitě v tučných rybách jako sleď, losos či makrela. Dvě nejdůležitější omega-3 mastné kyseliny jsou kyselina eikosapentaenová (EPA) a kyselina dokosahexaenová (DHA).

  Na konci 70. let 20. století demonstrovali dva dánští lékáři, Bang a Dyerberg, proč se grónští Inuité, živící se velkým množstvím ryb a masem mořských savců, těší lepšímu zdraví než dánské obyvatelstvo.* Pokud nejíte ryby, může být pro vás výhodné užívat doplněk stravy s omega-3 mastnými kyselinami, abyste si zajistili dostatečný příjem těchto prospěšných látek. Ideální vlastně je, když strava obsahuje správný poměr mezi omega-3 a omega-6 (skupina mastných kyselin nacházejících se v rostlinách). Podle vědců je ideální přijímat omega-3 a omega-6 v poměru 1:4.

  * Bang HO, et al. Acta Med Scand 1976;200:69-73.
  Dyerberg J, et al. Lancet 1978 Jul 15;2(8081):117-9


  Prospívá srdci, mozku a zraku

  EPA a DHA mají několik prospěšných účinků. Například užívání 200 mg DHA denně přispívá k normálnímu vývoji mozku a oční tkáně plodu (u těhotných žen) a kojených dětí. Denní užívání 250 mg DHA přispívá u dospělých osob k péči o normální činnost mozku a zraku, 250 mg DHA a EPA denně pomáhá k normální činnosti srdce. 

  Výše uvedená množství odpovídají dvěma (200 mg) či třem (300 mg) kapslím přípravku Bioaktivní Marin Plus denně.

  Proč volné mastné kyseliny?

  Aby se rybí tuk mohl vstřebat, musí být nejprve přeměněn na volné mastné kyseliny. Tato přeměna vede k určité ztrátě mastných kyselin. Pokud užíváte rybí tuk ve formě volných mastných kyselin, máte zaručenou lepší vstřebatelnost až o 50 %. Díky tomu můžete dosáhnout stejného účinku s menším počtem kapslí.

  Dobré pro srdce a krevní cévy, pro zdravou hladinu cholesterolu a ohebné klouby.

  Optimální čistota a biologická dostupnost

  Výtažek z rybího tuku v přípravku Bioaktivní Marin Plus je vysoce rafinovaný, aby byla zajištěna jeho vysoká hladina čistoty. Rybí tuk prochází třístupňovým rafinačním procesem, při kterém je důkladně vyčištěn. Pro testování a odstraňování nežádoucích škodlivých příměsí, jako jsou pesticidy, těžké kovy, furany (vysoce toxické částice pocházející z průmyslového spalování) a další, se používá jedna z předních světových technologií. To znamená, že konečný obsah některých z těchto škodlivin může být mnohem nižší než oficiální limitní hodnoty, které byly pro ryby a produkty z rybího tuku schváleny.

  Skutečnost, že rybí tuk v Bioaktivní Marin Plus je velmi čistý, byla potvrzena na žádost nezávislé dánské organizace spotřebitelů TÆNK v průzkumu, který hodnotil obsah znečišťujících látek v několika produktech z rybího tuku vyrobených v roce 2018*. Studie zjistila následující extrémně nízké hodnoty znečištění:

  Rtuť (Hg): minimálně o 95 % nižší, než je povolený obsah rtuti v EU.

  Dioxiny: o 98 % pod povoleným limitem EU pro dioxiny a dioxinům podobným PCB.
  * Zdroj: TÆNK, únor 2019

  Biologická dostupnost mastných kyselin

  Graf porovnávající biologickou dostupnost volných mastných kyselin, triglyceridů a ethylesterů


  Omega-3 mastné kyseliny ve speciální volné formě v přípravku Bioaktivní Marin Plus se vstřebávají a využívají v lidském těle výrazně lépe než triglyceridy i ethylestery, používané v jiných produktech s rybím tukem.

  Zajímavosti

  • Finská studie uveřejněná ve vědeckém časopise* prokázala, že lidé užívající denně kapsle Bioaktivní Marin Plus dosahují stejného zdravotního prospěchu jako lidé, kteří konzumují jídla z ryb čtyřikrát až pětkrát týdně.
  • Bioaktivní Marin Plus obsahuje v každé kapsli 500 mg koncentrovaného výtažku z rybího tuku s obsahem 65 % omega-3 (z toho je 38 % EPA, 22 % DHA a 5 % ostatních omega-3).
  • Bioaktivní Marin Plus se vyznačuje velmi nízkým množstvím peroxidu a to díky tomu, že je výtažek účinně chráněn proti oxidaci (žluknutí).

  *) J. Agren et al. 1996; Eur. Journal of Clinical Nutrition 50;765-71.

  Oficiální zdravotní tvrzení

  Těhotná žena si drží své bříškoEvropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) vyhodnotil poznatky o látkách obsažených v tomto přípravku - esenciální omega-3 mastné kyseliny, kyselina listová a vitamin B12 - a uznal tato tvrzení:

  • EPA* a DHA* přispívají k normální činnosti srdce.
   *Min. 250 mg EPA a DHA denně.
  • DHA* přispívá k udržení normálního stavu zraku.
   *Min 250 mg DHA denně.
  • DHA* přispívá k udržení normálního činnosti mozku.
   *Min 250 mg DHA denně.
  • Kyselina dokosahexaenová (DHA) přispívá k normálnímu vývoji zraku kojenců do 12 měsíců věku.* (čl. 14)
   *Příznivého účinku se dosáhne při příjmu 100 mg DHA denně.
  • Příjem kyseliny dokosahexaenové (DHA) z těla matky přispívá k normálnímu vývoji očí plodu v těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem.** (čl. 14)
   **Informace pro těhotné a kojící ženy: Příznivého účinku se dosáhne při příjmu 200 mg DHA denně navíc k doporučené denní dávce příjmu omega-3 mastných kyselin u dospělých, tj.: 250 mg DHA a kyseliny eikosapentaenové (EPA). Toto tvrzení lze použít pouze u potravin, které poskytují denní příjem nejméně 200 mg DHA.
  • Příjem kyseliny dokosahexaenové (DHA) z těla matky přispívá k normálnímu vývoji mozku plodu v těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem.*** (č. 14)
   ***Informace pro těhotné a kojící ženy: Příznivého účinku se dosáhne při příjmu 200 mg DHA denně navíc k doporučené denní dávce příjmu omega-3 mastných kyselin u dospělých, tj.: 250 mg DHA a kyseliny eikosapentaenové (EPA). Toto tvrzení lze použít pouze u potravin, které poskytují denní příjem nejméně 200 mg DHA.
  • Kyselina listová přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství.
  • Kyselina listová přispívá k normální syntéze aminokyselin.
  • Kyselina listová přispívá k normální krvetvorbě.
  • Kyselina listová a vitamin B12 přispívají k normálnímu metabolizmu homocysteinu.
  • Kyselina listová přispívá k normální psychické činnosti.
  • Kyselina listová a vitamin B12 přispívají k normální funkci imunitního systému.
  • Kyselina listová a vitamin B12 přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání.
  • Kyselina listová a vitamin B12 se podílejí na procesu dělení buněk.
  • Vitamin B12 přispívá k normálnímu energetickému metabolizmu.
  • Vitamin B12 přispívá k normální činnosti nervové soustavy.
  • Vitamin B12 přispívá k normální psychické činnosti.
  • Vitamin B12 přispívá k normální tvorbě červených krvinek.