Hledat

  Search Results

  Zavřít

  Balení bílé krabičky Bioaktivní NADH s bílými tabletami a zlatým hmoždířem


  Optimální dávka energie ve formě NADH

  Doplněk stravy

  • Zvyšuje energii tím, že zlepšuje mitochondriální funkce v buňkách. 
  • S niacinem, který účinně podporuje tvorbu NAD.
  • Tabletová forma s postupným uvolňováním - pro optimální vstřebávání a využití v těle.
  • Obsahuje NADH a vitamin B3 (niacin), který přispívá k energetickému metabolizmu těla a ke snížení únavy a vyčerpání. 
  • Podporuje normální psychické funkce. 
  • Složení optimalizováno na základě vědeckého výzkumu.
  Read moreShow less

  Bioaktivní NADH

  Pharma Nord

  Účinné látky: v 1 tabletě: ve 100 gramech: % referenční hodnota příjmu:
  niacin 250 mg 29,4 g 1563 %
  NADH 2 mg 0,2 g není stanovena
         
  Výživová hodnota: v 1 kapsli:    
  energetická hodnota 2,5 kJ/0,6 kcal    
  bílkoviny 0 mg    
  sacharidy 0 mg    
  tuky 4,8 mg    
  vláknina 594 mg    

  Produktová informace

  Doporučená dávka:
  Dospělí a děti od 12 let 1 tableta 2x denně, během jídla. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Vhodné pro vegany a vegetariány. Není určeno dětem do 12 let. Těhotné a kojící ženy a osoby užívající léky by měli užívání konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.

  Doplňky stravy nejsou určeny jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu. 

  Uskladnění:
  Uchovávejte při pokojové teplotě (15-25 °C) mimo dosah přímého slunečního světla. Uchovávejte mimo dosah dětí! Doba minimální trvanlivosti je uvedena na spodní straně obalu.

  Hmotnost obsahu: 60 tablet = 51 g (± 5 %)

  Složení:
  plnidlo: hydroxypropylmethylcelulóza (E 464),
  mikrokrystalická celulóza;
  vitamin: niacin (nikotinamid, kyselina nikotinová);
  protispékavá látka: hořečnaté soli mastných kyselin (E 470b);
  aktivní látka: NADH

  Bioaktivní NADH

  Bioaktivní NADH je doplněk stravy ve formě bílých tablet s postupným uvolňováním, které obsahují 250 mg niacinu (prekurzor NADH) a 2 mg NADH. Užívá se 1 tableta dvakrát denně, poté je možné v případě potřeby dávku od druhého týdne užívání zvýšit na 1 tabletu třikrát denně. 

  Přípravek byl vyvinut dánskou společností Pharma Nord na základě vědeckého výzkumu. NADH je obsažen ve speciální matrici, která postupně uvolňuje účinné látky při kontaktu s tekutinou. Tím se minimalizuje jejich možný kontakt se žaludeční kyselinou.

  Vědecký výzkum
  Tento přípravek je výsledkem finského výzkumu, který prokázal, že niacin s pomalým uvolňováním zvyšuje produkci NADH v těle.

  NAD
  NAD (nikotinamidadenindinukleotid) je sloučenina, která se přirozeně nachází ve všech živých buňkách lidského těla. Jedná se o koenzym, který hraje klíčovou roli v biochemických reakcích, jako je přeměna potravy na energii, známá také jako buněčné dýchání.

  Působení v těle

  Kyselina nikotinová, která se nachází v potravě a doplňcích stravy, se v těle přeměňuje na svou hlavní metabolicky Chemický vzorec přeměny vitaminu B3 na dvě formy NAD, redukovanou NADH a oxidovanou NAD+.aktivní formu - nikotinamidadenindinukleotid (NAD).

  Existují dvě hlavní formy NAD: NAD+ (oxidovaná forma) a NADH (redukovaná forma). Obě tyto formy NAD sehrávají klíčovou roli v Krebsově cyklu a elektronovém transportním řetězci, což jsou důležité kroky v procesu buněčného dýchání, které se odehrávají v mitochondriích (buněčných elektrárnách). Tímto procesem tělo získává energii nezbytnou pro své fungování. Tato energie je uložena v molekulární formě jako ATP (adenosintrifosfát).

  NAD+ je také využíván specializovanými proteiny v buňkách, nazývanými sirtuiny, které mají důležitou úlohu v různých biochemických procesech a buněčných funkcích.

  NADH je forma bohatá na energii, která dodává elektrony koenzymu Q10.

  NAD klesá s věkem

  V těle se NAD tvoří dvěma metabolickými cestami. Může být syntetizován buď z l-tryptofanu (pomocí cesty nazývané syntéza de novo), nebo z vitaminu B3 (z nikotinamidu nebo kyseliny nikotinové, což je známé jako záchranná cesta).

  S postupujícím věkem se naše přirozená produkce NAD snižuje, protože obě cesty syntézy se stávají méně účinnými.

  Tablety s postupným uvolňováním

  Vitaminy skupiny B, včetně vitaminu B3 (niacinu), jsou rozpustné ve vodě a poměrně rychle se vstřebávají ve střevech. Pokud přijímáte větší množství vitaminů B v krátkém časovém období, neuloží se v tukové tkáni, nýbrž je tělo vyloučí. Navíc existují faktory, které mohou vést ke ztrátám těchto vitaminů. Mezi ně patří konzumace kofeinu, alkoholu a užívání diuretických léků, které zvyšují vylučování vody z těla. 

  Forma s postupným uvolňováním přípravku pomáhá účinným látkám pronikat do krevního oběhu postupně a stabilně. Tím se zabraňuje jejich nadměrným ztrátám a tak vitaminy a další účinné látky mohou v těle déle působit.

  Oficiální zdravotní tvrzení

  Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) vyhodnotil poznatky o niacinu (vitaminu B3) a uznal tato zdravotní tvrzení: 

  •      Přispívá k normálnímu energetickému metabolizmu.
  •      Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. 
  •      Pomáhá k normální psychické činnosti. 
  •      Pomáhá k normální činnosti nervové soustavy.