Hledat

  Search Results

  Zavřít

  Balení světle modré krabičky Bioaktivní Q10 Super 30 mg s tmavými kapslemi a zlatým hmoždířem


  Přírodní koenzym Q10 pro více energie 30 mg

  Oficiální referenční Q10 přípravek - verze 30 mg

  Doplněk stravy

  • Více než 20 let na evropském trhu.
  • Čistý koenzym Q10 (ubiquinon).
  • Q10 je nezbytnou součástí energetického metabolizmu těla.
  • Tato unikátní směs rostlinného oleje z trvale udržitelného zemědělství a koenzymu Q10 poskytuje vynikající a doloženou biologickou dostupnost.
  • Vyrobeno v Dánsku pod farmaceutickou kontrolou.
  Read moreShow less

  Bioaktivní Q10 Super 30 mg

  Pharma Nord

  Účinné látky: v 1 kapsli: ve 100 gramech: % referenční hodnota
  příjmu:
  koenzym Q10    (ubiquinon) 30 mg 4,2 g není stanovena
  vitamin B2 1,4 mg     0,2 g 100 %
         
  Výživové hodnoty: v 1 kapsli: ve 2 kapslích:  
  energetická hodnota 20,2 kJ/4,8 kcal 40,4 kJ/9,6 kcal  
  bílkoviny 114 mg 228 mg  
  sacharidy 59 mg 118 mg  
  tuky 467 mg 934 mg  

  Produktová informace

  Doporučená dávka:
  Dospělí a děti od 12 let 1-2 kapsle za den.
  Kapsle užívat celé, během jídla.
  Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

  Není určeno dětem do 12 let.

  Doplňky stravy nejsou určeny jako náhrada pestré stravy  a zdravého životního stylu.

  Uskladnění:
  Uchovávejte při pokojové teplotě (15-25 °C)  mimo dosah přímého slunečního světla.
  Ukládejte mimo dosah dětí!
  Doba minimální trvanlivosti je uvedena na  spodní straně obalu.

  Hmotnost obsahu:

  60 kapslí = 42,6 g (+- 7,5 %)

  Složení:
  plnidlo: sójový olej (z toho část hydrogenovaný); obal kapsle: želatina; zvlhčující látka: glycerol (E422); aktivní látka: koenzym Q10 (ubiquinon); zvlhčující látka: purifikovaná voda; antioxidant: D-alfa-tokoferol(E307); barviva: oxidy železa (E 172), riboflavin (vitamin B2).

  Patentovaná metoda výroby, EP 3 190 898 B1.

  Co je Bioaktivní Q10 Super?

  Bioaktivní Q10 (Super, GOLD) byl poprvé uveden na trh v roce 1990 a stal se jedním z prvních Q10 přípravků v Evropě. Měkké, světlo nepropouštějící želatinové kapsle obsahují 30 mg koenzymu Q10 rozpuštěného v rostlinném oleji. Tato dávka 5-6krát převyšuje množství Q10, které běžně získáváme stravou. Aktivní látka tohoto přípravku má vynikající biologickou dostupnost díky tomu, že olejová matrice s Q10 prošla speciálním procesem zahřívání, který umožňuje, aby se molekuly aktivní látky v zažívacím traktu zcela rozpustily. Výjimečná kvalita přípravku Bioaktivní Q10 (Super, GOLD) byla doložena v mnoha studiích. Jeho dlouholetá stálost na evropském trhu z něj činí jeden z nejlépe osvědčených Q10 přípravků.  

  Bioaktivní Q10

  • Po několik desetiletí je jedním z nejprodávanějších přípravků s Q10, neboť má rozsáhle zdokumentovanou biologickou dostupnost.  
  • Obsahuje Q10, který je shodný s koenzymem Q10, jenž se tvoří uvnitř lidského těla.  
  • Forma Q10 použitá v tomto přípravku se přesně shoduje s přírodní trans-formou, která je zcela bez syntetických cis-izomerů. Neobsahuje žádné nečistoty, které se mohou nacházet v jiných Q10 surovinách, z nichž většina není zdokumentovaná.  
  • Dávka Q10 v jedné kapsli převyšuje množství Q10, které běžně získáváme stravou. 
    

  Co je koenzym Q10?

  Obrázek znázorňující schéma buňkyKoenzym Q10 (či jen Q10) je vitaminu podobná látka, která hraje klíčovou roli v buněčném energetickém metabolizmu. Q10 aktivně podporuje přeměnu tuků, sacharidů, bílkovin a alkoholu na ATP (kyselinu adenosin trifosforečnou), což je molekula uskladňující energii v chemické podobě. Když buňka potřebuje energii, rozštěpí molekulu ATP a uvolní z ní energii skrytou uvnitř. Celý tento proces se odehrává uvnitř buněk v malých fazolovitých útvarech (mitochondriích).

  Na energii jsou závislé zejména svalové buňky, proto obsahují podstatně více mitochondrií než jiné buňky. Dobrým příkladem tkáně v těle, jejíž buňky se vyznačují vysokou hustotou mitochondrií, je srdeční sval, protože ten potřebuje trvale velké množství energie.

  Koenzym Q10 je rovněž silný antioxidant.

  Suplementace Q10

  Q10 jako antioxidant

  Schopnost koenzymu Q10 vychytávat a dále přenášet elektrony se hodí pro odstraňování reaktivních forem kyslíku, které mohou v organizmu přirozeně vznikat jako vedlejší produkty metabolizmu těla či jako výsledek vlivu vnějších faktorů, jako je radiace či chemické znečištění. Látkám, které mají tyto prospěšné vlastnosti, se říká antioxidanty. Koenzym Q10, podporovaný dalšími antioxidanty jako vitamin E, vitamin C a přírodní enzymy, tvoří obranný mechanizmus proti takovým potenciálně škodlivým sloučeninám kyslíku (známým jako volné radikály).


  Dobré zdroje Q10

  Q10 se přirozeně nachází v různých potravinách, mezi jeho nejlepší zdroje patří:

  • hovězí maso,
  • vepřové maso,
  • sleď,
  • sójový olej,
  • sardinky.


  Vnitřní (endogenní) produkce Q10

  Kromě toho jsme my, lidé, schopni si vytvořit náš vlastní koenzym Q10. Vnitřní produkce Q10 se odehrává v játrech. Schopnost produkce vlastního Q10 klesá s přibývajícím věkem či v důsledku nemocí. Odborníci soudí, že vlastní tvorba Q10 v těle vrcholí ve věku 20-25 let. Od té chvíle se začne vnitřní produkce postupně snižovat.
  Graf znázorňující úbytek Q10 v různých orgánech těla ve věku od 20 do 80 let.
   

  Graf zachycuje průměrný přirozený úbytek Q10 v různých orgánech těla ve věku od 20 do 80 let.

  Ačkoliv to nebylo přesně stanoveno, odhaduje se, že z potravy získáváme asi 5-20 mg Q10 denně. Tělo si v zásobě chrání asi 1-1,5 gramu Q10. Většina z toho se uchovává v srdci, játrech a ledvinách.


  Q10 a cholesterol

  Q10 a cholesterol sdílejí stejnou biochemickou cestu (cholesterol se také syntetizuje v játrech).  Studie ukazují, že některé léky na snižování cholesterolu tlumí v těle vlastní produkci Q10.

  Naprosto bezpečná látka

  Ani dlouhodobé užívání přípravku s koenzymem Q10 nemá žádný vliv na vlastní vnitřní produkci této látky. Q10 je velmi bezpečná látka. Bezpečnost přípravku Bioaktivní Q10 (Super, GOLD) dokládá více než 20 let výzkumu a zkušeností uživatelů.


  Shrnutí

  Pro suplementaci koenzymem Q10 existuje několik biochemických důvodů:

  • Q10 se podílí na energetickém metabolizmu a u přípravku s Q10 bylo prokázáno, že zvyšuje energetický výkon.
  • Q10 by mohl být nejdůležitějším v tucích rozpustným antioxidantem vyskytujícím se v buněčných stěnách a krevních lipoproteinech.
  • Vlastní tvorba Q10 v těle s přibývajícím věkem (po 20. roce věku) klesá.
  • Vlastní tvorba Q10 v těle je do určité míry spojena s tvorbou cholesterolu. Užívání Q10 se může aplikovat v kombinaci s podáváním určitých druhů léků na snižování cholesterolu.

  Co je riboflavin?

  Riboflavin je rovněž známý jako vitamin B2. Je to oranžově žlutý, ve vodě rozpustný vitamin. Riboflavin se v těle přeměňuje na dva flavoproteiny, z nichž oba hrají důležitou roli jako koenzymy v tělesné tvorbě energie. Dochází k tomu v mitochondriích, ve kterých se také nachází koenzym Q10. Ve stravě je riboflavin obsažen v mléčných výrobcích, ve vejcích, houbách a celozrnných produktech.

  Oficiální zdravotní tvrzení

  Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) vyhodnotil poznatky o riboflavinu obsaženém v tomto přípravku a uznal tato tvrzení: 

  • Přispívá k normálnímu energetickému metabolizmu. 
  • Pomáhá snižovat pocit únavy a vyčerpání. 
  • Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.
  • Přispívá k udržení normálního stavu sliznic.
  • Přispívá k udržení normálních červených krvinek.
  • Přispívá k normálnímu metabolizmu železa.