Hledat

  Search Results

  Zavřít

  Balení bílé krabičky Bioaktivní SelenoPrecise s bílými tabletami a zlatým hmoždířem


  Patentované organické kvasnice se selenem 100 mcg

  Doplněk stravy

  • Originální selenový přípravek vyrobený v Dánsku.
  • Každá tableta obsahuje 100 mikrogramů výborně zdokumentovaného, patentovaného selenu vázaného na kvasnice SelenoPrecise.
  • Pro správně fungující imunitní systém.
  • Každá šarže přípravku má doloženou a stabilní 89% biologickou dostupnost (vstřebatelnost).
  • Použit v průlomové studii Ki-Sel10 (International Journal of Cardiology, 2013).
  • Vyrobeno v Dánsku pod farmaceutickou kontrolou.
  • Vědecky prověřeno.
  Read moreShow less

  Bioaktivní SelenoPrecise

  Pharma Nord

  Účinné látky: v 1 tabletě: ve 100 gramech: % doporučené denní
  dávky v 1 tabletě:
  selen 100 µg 33,4 mg 182 %
         
  Výživová hodnota: v 1 tabletě:    
  energetická hodnota 2,4 kJ/0,6 kcal    
  bílkoviny 35 mg    
  sacharidy 34 mg    
  tuky 9 mg    
  vláknina 114 mg    

  Produktová informace

  Doporučená dávka:
  Dospělí 1-2 tablety za den, děti od 12 let 1 tableta za den.
  Nepřekračujte doporučenou denní dávku.
  Tablety užívat během jídla.
  Není určeno dětem do 12 let.

  Doplňky stravy nejsou určeny jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu.

  Uskladnění:
  Uchovávejte při pokojové teplotě (15-25 °C) mimo dosah přímého slunečního světla.
  Ukládejte mimo dosah dětí!
  Doba minimální trvanlivosti je uvedena na spodní straně obalu.

  Hmotnost obsahu: 60 tablet = 17,9 g (± 5 %)

  Složení:
  plnidlo: mikrokrystalická celulóza (E 460); zpevňující látka: fosforečnan vápenatý (E 341); minerální látka: kvasnice se selenem (SelenoPrecise®* yeast); zpevňující látka: oxid křemičitý (E 551); protispékavá látka: hořečnaté soli mastných kyselin (E 470b); lešticí látka: hydroxypropylmethyl celulóza (E 464)

  Co je SelenoPrecise?

  Bioaktivní SelenoPrecise od Pharma Nord jsou malé bílé kulaté tablety, které obsahují 100 mikrogramů standardizovaného, patentovanéhoModrobílé logo s číslem patentu selenu vyrobeného v Dánsku selenu organicky vázaného na kvasnice. 
  SelenoPrecise obsahuje kromě l-selenomethioninu více než 20 dalších sloučenin organicky vázaného selenu. Jedná se o unikátní přípravek, který může doložit svoji vynikající biologickou dostupnost (vstřebatelnost) a stabilní kvalitu:

  • 15 laboratoří ve 12 různých zemí změřilo, že SelenoPrecise obsahuje vysoké a stabilní množství l-selenomethioninu. 
  • 89 % obsaženého selenu se v těle vstřebá. 


  Vědecky zdokumentováno

  Dosud bylo publikováno přes 40 studií, které se zabývaly kvalitou, stabilitou, vysokým stupněm biologické dostupnosti a bezpečností SelenoPrecise. To vše dělá z tohoto přípravku nesmírně kvalitně zdokumentovaný zdroj selenu. Současně se jedná o hlavní důvod, proč se SelenoPrecise používá ve vědeckých studiích a výzkumech po celém světě.


  Proč tolik různých sloučenin selenu?

  SelenoPrecise obsahuje mnoho různých sloučenin selenu, z nichž každá zastává v těle různé funkce. Tím, že dodáte tělu širokou škálu selenu, můžete napodobit jeho přirozenou rozmanitost, která se nachází ve stravě bohaté na selen. Různé sloučeniny selenu mohou v těle procházet různými biologickými dráhami a zůstat v krvi po různě dlouhou dobu. Předpokládá se, že taková rozmanitost přináší našemu zdraví ten nejlepší účinek. 

  Patentovaný SelenoPrecise od Pharma Nord

  V současné době je společnost Pharma Nord jediným výrobcem na světě, který vyrábí organické selenové kvasnice farmaceutické kvality. Mimo jiné to znamená, že obsah tablet v každé šarži může mít jen minimální odchylku.  
  Výhodou organického selenu vázaného na kvasnice je vyšší vstřebatelnost a biologická dostupnost, než jakou poskytují anorganické formy selenu či synteticky vyrobený selenomethionin. 

  Sloučeniny selenu v SelenoPrecise 

  Selenové kvasnice společnosti Pharma Nord obsahují více než 20 různých sloučenin selenu, obsah organického selenu l-selenomethioninu je stabilně 67 % a podíl anorganického selenu nepřekročí 1 % z celkového množství selenu. Výsledky analýz ve studiích se selenovými kvasnicemi SelenoPrecise potvrdily, že obsahují tyto sloučeniny selenu: 
  Selenomethionin, selenomethionin oxoselenid (SeOMet), selenocystein-Se-methylselenocystein, trimethylselenid, selenomethylselenocystein, selenomethylselenomethionin, gama-glutamyl-Se-methylselenocystein, selenocystein, selen vázající proteiny a selen vázající nízkomolekulární polypeptidy. 
  V SelenoPrecise jsou ve srovnání s jinými selenovými přípravky optimalizovány zejména důležité sloučeniny selenocystein-Se-methylselenocystein, které se nacházejí ve vysokém množství v česneku a které mají speciální ochranný účinek. 

  Výroba selenových kvasnic 

  Selenové kvasnice společnosti Pharma Nord se vyrábějí fermentací. Živé kvasinkové buňky (bez GMO, tedy bez geneticky modifikovaných organizmů) jsou „krmeny“ amoniakem a také glukózou, vitaminy, minerálními látkami a anorganickým selenem farmaceutické kvality. Buňky kvasinek začlení a integrují selen do svých buněčných stěn a tak se stane součástí proteinů v buňkách kvasinek. Tímto způsobem se anorganický selen změní na přírodní, organické selenové kvasnice. 
  Selenové kvasnice se poté pasterizují, čímž kvasinkové buňky odumírají. Kvasinky obsahující selen se odstředí, promyjí, zmrazí, rozmělní na prášek, usuší rozprašováním a nakonec se lisují do tablet. 

  Shrnutí 

  Užívání selenových kvasnic farmaceutické kvality má ve srovnání s jinými formami selenu značné výhody. 

  • Selen je organický. Než dojde k jeho vyloučení z těla, obsah selenu zůstává a působí v těle déle než anorganický selen. 
  • Obsahuje více než 20 různých sloučenin selenu vyskytujících se přirozeně ve stravě bohaté na selen. 
  • Má jen minimální odchylky v množství všech obsažených sloučenin selenu. 
  • Každá tableta přináší stejný účinek.  
  • Ve vědeckých studiích prokázal nejlepší účinky. 

  * EP Patent No. 1 478 732 B1

  Co je selen?

  Selen je esenciální stopový prvek, který aktivuje řadu selenoproteinů a na selenu závislých enzymů, jež jsou důležité pro lidské zdraví a vitalitu. Jedním z těchto enzymů je glutathion peroxidáza (GSH-Px), která má v těle několik významných funkcí a která přispívá k udržování zdraví. Selen je navíc důležitý pro správnou činnost štítné žlázy, která pomáhá udržovat metabolizmus v rovnováze. 

  Selen podporuje další biologické procesy, jež jsou důležité například pro:

  • normální imunitní obranu,
  • tvorbu zdravých spermií,
  • ochranu buněk,
  • péči o vlasy a nehty. 


  Většina selenu v těle se nachází ve dvou formách

  Fotka šťastného páru stojícího na pláži.Selen je v naší stravě obsažen ve formě sloučeniny s aminokyselinami methioninem (tzv. selenomethionin) a cysteinem (tzv. selenocystein).

  Pokud stravou přijímáme příliš málo selenu, tělo je schopno využít selen, který je v organizmu uschován, a to tak, že prostě přemění selenomethionin vázaný v různých bílkovinách.

  SelenoPrecise obsahuje oba dva hlavní zdroje selenu (selenomethionin i selenocystein) plus několik dalších selenových sloučenin.


  Schopnost selenu vázat těžké kovy

  Selen v těle váže různé těžké kovy a vytváří nerozpustné sloučeniny, které jsou z těla nakonec vyloučeny. K tomuto procesu se spotřebovává část v těle dostupného selenu a tak ho zbývá méně pro jiné důležité procesy*, které jsou na selenu závislé. Studie ukazují, že selen váže rtuť v poměru 1:1.

  * Schrauzer GN Selenium and selenium-antagonistic elements in
  nutritional cancer prevention. Crit Rev Biotechnol. 2009;29(1):10-7.


  Kde se selen nachází?

  Selen nacházíme v takových potravinách, jako jsou ryby, ořechy a celozrnné obiloviny (důležitý je však obsah selenu v půdě, kde se plodiny pěstují). Pro lidi, kteří tyto potraviny nejedí pravidelně, může mít přínos užívání selenového doplňku stravy, který zajistí dostatečný příjem této látky. Doporučené denní množství selenu je kolem 50-70 μg (v ČR je stanoveno 55 μg). Světová zdravotnická organizace WHO však doporučuje 40-400 μg selenu denně, přičemž příjem selenu u dospělých obyvatel České republiky odpovídá pouze nejnižší doporučované hodnotě a je tedy nižší než u převážné většiny obyvatel Evropy. Muži všeobecně potřebují selenu o trochu více než ženy.


  Organicky vázaný selen má vyšší vstřebatelnost

  Zemědělská půda obsahuje anorganický selen. Jakmile se dostane půdními živinami do rostlin (které pak požírají zvířata), přemění se na organicky vázaný selen. Selen, jenž přijímáme ve stravě, může být vázaný na aminokyseliny jako methionin či cystein. Selen v doplňcích stravy je vázaný buď organicky nebo anorganicky. Je známo, že organicky vázané sloučeniny selenu jsou v těle snadněji vstřebatelné a začleňují se do různých na selenu závislých enzymů a selenoproteinů. Rovněž na rozdíl od anorganického selenu nejsou organicky vázané sloučeniny selenu redukovány, pokud se užívají spolu s vitaminy.


  Obsah selenu v zemědělské půdě se liší

  Mapa Evropy ukazující obsah selenu v různých zemích. Obyvatelé v zemích, jejichž zemědělská půda je bohatá na selen, mají odpovídajícím způsobem vyšší příjem selenu. V USA, kde je obsah selenu v půdě vysoký (zejména v severních oblastech), se průměrný denní příjem selenu pohybuje okolo 60-220 μg. Naproti tomu strava v zemích chudých na selen jako například v Dánsku poskytuje pouze 45-50 μg selenu denně.

  Naproti tomu mnoho obyvatel Evropy má nízký příjem selenu ze stravy, jak ukazuje graf. Výjimkou je Finsko, kde se selen přidává do hnojiva. 

   

   

   

   

  Není selen jako selen

  Selen je stopový prvek a minerální látka, která se nachází v půdě v různém množství. V zemích jako USA má velká část zemědělské půdy relativně vysoký obsah selenu, zatímco v mnoha evropských zemích včetně České republiky je jeho obsah poměrně nízký. Obilí a další plodiny čerpají selen z půdy. Proto je obsah selenu ve stravě velice závislý na množství selenu v zemědělské půdě. 

  Selen organický a anorganický

  Při výběru přípravku je důležité si uvědomit, že existují různé formy selenu.

  Anorganický selen

  Selenové přípravky často obsahují anorganický selen ve formě jednoduchých solí selenu jako selenan sodný či seleničitan sodný. Selen je obyčejně ve vodě nerozpustný, ale selen ve formě selenanu či seleničitanu je ve vodě rozpustný. V těle se vstřebá pouze o něco málo víc než polovina obsahu těchto dvou anorganických solí selenu, seleničitan o něco lépe než selenan, ale oba jsou také celkem rychle z těla vyloučeny, což přispívá k omezení jejich užitečnosti. 

  Organický selen

  Rostliny přijímají anorganický selen z půdy ve formě selenanu. Ten se v té chvíli v rostlině přemění na selenomethionin a v menší míře na selenocystein, a tak se z něj stává selen organický. Organickou sloučeninu selenu l-selenomethionin – což je selen vázaný na aminokyselinu methionin – lze rovněž vyrobit synteticky. Syntetický l-selenomethionin se hojně používá jako organicky vázaný selen v doplňcích stravy a patří mezi nejvíce studované sloučeniny selenu.
  Z živočišné potravy získáváme selen především ve formě selenocysteinu.

  Kvasnice se selenem

  Selenem obohacené kvasnice pocházejí z kvasinek, které byly kultivovány v bohatě růstovém médiu se selenem. Takto se získá vysoký obsah přirozeně se vyskytujícího l-selenomethioninu. Kvasnice se selenem také obsahují methylselenocystein a řadu dalších organických sloučenin selenu, které odpovídají šíři přírodního selenu nacházejícího se ve stravě a které jsou podle vědeckých studií důležité. Kvasinky jsou posléze tepelně inaktivovány, zpracovány do práškové formy a dále slouží jako selenem obohacené proteiny.

  Rozdíly mezi kvasnicemi se selenem

  V kvalitě různých produktů se selenovými kvasnicemi existují rozdíly. Bez standardizace podléhají kvasnice se selenem relativně velkým změnám ve svých vlastnostech a v množství obsažených sloučenin selenu. Což znamená, že jejich biologická dostupnost se může značně lišit. Přípravky s kvasnicemi se selenem, které vykazují ty nejlepší vlastnosti, jsou vyráběné ve farmaceutické kvalitě a mají velmi malé rozdíly v druhu a množství různých sloučenin selenu.

  Nejlépe doložený přípravek se selenem v EU

  SelenoPrecise je jedním z nejlépe doložených přípravků se selenem z hlediska vědecké dokumentace stability, bezpečnosti a vstřebatelnosti. 
  Bylo publikováno více než 40 vědeckých studií, které se zabývaly kvalitou, stabilním obsahem selenu, vysokou úrovní biologické dostupnosti a bezpečností SelenoPrecise. Díky tomu je přípravek mimořádně dobře zdokumentovaným zdrojem selenu. Je to také hlavní důvod, proč se SelenoPrecise používá ve vědeckých studiích a výzkumných projektech po celém světě. 
  Mnoho lidí selen denně užívá, ovšem možná si ani neuvědomují, že mezi různými přípravky mohou být obrovské rozdíly. Pokud máte pochybnosti, zda užíváte ten správný přípravek, můžete si jej nyní otestovat v porovnání s tabletami SelenoPrecise, které patří k nejlépe doloženým přípravkům se selenem.

   
     

  Seleno
  Precise

   

  Můj současný selenový přípravek

  Více než 20 let zkušeností s užíváním v zemích EU.   ano   ?
  Vědecké důkazy biologické dostupnosti.   ano   ?
  Vědecké údaje o bezpečnosti.   ano   ?
  Vědecké důkazy účinnosti.   ano   ?
  Vybrán jako evropský referenční přípravek pro selenem obohacené kvasnice.   ano   ?
  Vyroben v Dánsku pod GMP kontrolou podle farmaceutických standardů.   ano   ?
  Obsahuje víc než 20 organických sloučenin selenu, z nichž dominuje l-selenomethionin.   ano   ?
  Přírodně identické sloučeniny selenu, tzn. stejné druhy se nacházejí ve stravě obsahující selen.   ano   ?
  Testován a doložen ve více než 40 vědeckých studiích.   ano   ?
  Patentová výroba.   ano   ?
  Denně užíván tisíci uživateli ve více než 40 zemích světa.   ano   ?
  Má stabilní a jednotnou kvalitu, která se v jednotlivých výrobních šaržích neliší.   ano   ?
  Záruka výroby pod farmaceutickou kontrolou výhradně v našem závodě v Dánsku v souladu s výrobními předpisy stanovenými dánskými úřady.   ano   ?

  SelenoPrecise - pokud chcete kvalitu a bezpečnost.

  Zdroj:
  1. Larsen EH, et al. Speciation and bioavailability of selenium in yeast-based intervention agents used in cancer chemoprevention studies. J AOAC Int. 2004 Jan-Feb;87(1):225-32.
  2. Rayman MP, et al. Effect of Supplementation With High-Selenium Yeast on Plasma Lipids. A Randomized Trial. Ann Intern Med. 2011.154(I0):656-665
  3. Voĭtsekhovskaia IuG, et al. Assessment of some oxidative stress parameters in bronchial asthma patients beyond add-on selenium supplementation. Biomed Khim. 2007;53(5):577-84.
  4. Bügel S, et al. Selenium from a high Se yeast supplement is well absorbed and retained in humans. Paper: 8th International Symposium on Metal Ions in Biology and Medecine, Metal Ions in Biology and Medicine, Budapest, 2004, 01.
  5. Zachara BA, et al. Selenium supplementation to chronic kidney disease patients on hemodialysis does not induce the synthesis of plasma glutathione peroxidase. Acta Biochim Pol. 2009;56(1):183-7.

  Oficiální zdravotní tvrzení

  Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) vyhodnotil poznatky o selenu a uznal tato tvrzení: 

  • Přispívá k normální funkci imunitního systému. 
  • Přispívá k normální činnosti štítné žlázy. 
  • Podporuje normální tvorbu spermií.
  • Podporuje normální stav vlasů a nehtů. 
  • Přispívá k ochraně tělesných buněk před oxidativním stresem.