Hledat

  Search Results

  Zavřít

  OTESTUJTE SI VÁŠ SELENOVÝ PŘÍPRAVEK – KLIKNĚTE ZDE

  SelenoPrecise: nejlépe doložený selenový preparát
  SelenoPrecise je jedním z nejlépe doložených selenových preparátů, co se týká vědeckých důkazů stability, bezpečnosti a biologické dostupnosti.

  SelenoPrecise může jako jediná tableta se selenem doložit stabilní míru vstřebatelnosti 88,7 % pro každou výrobní šarži. SelenoPrecise má stabilní obsah 70 % organického l-selenomethioninu, dále obsahuje sloučeninu selenu methylselenocystein a více než 30 dalších zdrojů organického selenu, z nichž každý má v těle jinou funkci.

  Oficiální referenční přípravek
  Pharma Nord vlastní celosvětový patent na surovinu používanou v SelenoPrecise. Díky své kvalitě a dokumentaci se SelenoPrecise používá k mnoha vědeckých účelům. SelenoPrecise byl oficiálně vybrán jako evropský referenční přípravek pro selenem obohacené kvasnice.

  Není selen jako selen
  Selen je stopový prvek a minerální látka, která se nachází v půdě v různém množství. V zemích jako USA má velká část zemědělské půdy relativně vysoký obsah selenu, zatímco v mnoha evropských zemích včetně České republiky je jeho obsah poměrně nízký. Kukuřice a další plodiny čerpají selen z půdy. Proto je obsah selenu ve stravě velice  závislý na množství selenu v zemědělské půdě.

  Důležitá minerální látka
  Selen potřebujeme, neboť se účastní mnoha důležitých funkcí v našem těle. Selen je mimo jiné nezbytný pro normální činnost imunitního systému a štítné žlázy, pro tvorbu normálních spermií, pro vlasy i nehty a je také součástí ochrany tělesných buněk před oxidačním stresem.

  Selen organický a anorganický
  Při výběru přípravku je důležité si uvědomit, že existují různé formy selenu.

  Anorganický selen
  Selenové přípravky často obsahují anorganický selen ve formě jednoduchých solí selenu jako selenan sodný či seleničitan sodný. Selen je obyčejně ve vodě nerozpustný, ale selen ve formě selenanu či seleničitanu je ve vodě rozpustný. V těle se vstřebá pouze o něco málo víc než polovina obsahu těchto dvou anorganických solí selenu, seleničitan o něco lépe než selenan, ale oba jsou také celkem rychle z těla vyloučeny, což přispívá k omezení jejich užitečnosti.

  Organický selen
  Rostliny přijímají anorganický selen z půdy ve formě selenanu. Ten se v té chvíli v rostlině přemění na selenomethionin a v menší míře na selenocystein, a tak se z něj stává selen organický. Organickou sloučeninu selenu l-selenomethionin – což je selen vázaný na aminokyselinu methionin – lze rovněž vyrobit synteticky. Syntetický l-selenomethionin se hojně používá jako organicky vázaný selen v doplňcích stravy a patří mezi nejvíce studované sloučeniny selenu.

  Kvasnice se selenem
  Selenem obohacené kvasnice pocházejí z kvasinek, které byly kultivovány v bohatě růstovém médiu se selenem. Takto se získá vysoký obsah přirozeně se vyskytujícího l-selenomethioninu. Kvasnice se selenem také obsahují methylselenocystein a řadu dalších organických sloučenin selenu, které odpovídají šíři přírodního selenu nacházejícího se ve stravě a které jsou podle vědeckých studií důležité. Kvasinky jsou posléze inaktivovány a dále slouží jako selenem obohacené uhlohydráty.

  Rozdíly i v kvasnicích se selenem
  Existují i rozdíly v kvalitě různých produktů se selenovými kvasnicemi. Bez standardizace jsou kvasnice se selenem obvykle vystaveny poměrně velkým rozdílům, co se týká vlastností a množství různých sloučenin selenu. Což znamená, že jejich biologická dostupnost se může značně lišit. Přípravky s kvasnicemi se selenem vykazujícími ty nejlepší vlastnosti jsou vyráběné ve farmaceutické kvalitě a mají velmi malé rozdíly v druhu a množství různých sloučenin selenu.

   

  Nejlépe doložený přípravek se selenem v EU

  Mnoho lidí užívá tabletu se selenem denně, ovšem možná si neuvědomují, že mezi různými přípravky mohou být obrovské rozdíly.
  Pokud máte pochybnosti, zda užíváte ten správný přípravek, můžete si jej nyní otestovat v porovnání s tabletami SelenoPrecise, které patří k nejlépe doloženým selenovým tabletám v Dánsku.

     

  Seleno
  Precise

   

  Můj současný selenový přípravek

  Více než 20 let zkušeností s užíváním v zemích EU.   ano   ?
  Vědecké důkazy biologické dostupnosti.   ano   ?
  Vědecké údaje o bezpečnosti.   ano   ?
  Vědecké důkazy účinnosti.   ano   ?
  Vybrán jako evropský referenční přípravek pro selenem obohacené kvasnice.   ano   ?
  Vyroben v Dánsku pod GMP kontrolou podle farmaceutických standardů.   ano   ?
  Obsahuje víc než 30 organických sloučenin selenu, z nichž dominuje l-selenomethionin.   ano   ?
  Přírodně identické sloučeniny selenu, tzn. stejné druhy se nacházejí ve stravě obsahující selen.   ano   ?
  Testován a doložen v 50 vědeckých studiích.   ano   ?
  Celosvětový patent.   ano   ?
  Denně užíván tisíci uživateli ve více než 40 zemích světa.   ano   ?
  Má stabilní a jednotnou kvalitu, která se v jednotlivých výrobních šaržích neliší.   ano   ?
  Originální dánský přípravek: vyvinut, vyroben a zabalen v Dánsku pod kontrolou dánských úřadů.   ano   ?

  SelenoPrecise je první přípravek se selenovými kvasnicemi v Dánsku. Obsahuje lehce vstřebatelné sloučeniny selenu, jako je l-selenomethionin a sloučenina selenu methylselenocystein, které jsou v těle součástí na selenu závislých proteinů přispívajících k normální imunitní obraně, normální činnosti štítné žlázy, k tvorbě spermií a k péči o vlasy a nehty. Selen rovněž pomáhá chránit buňky těla před oxidačním stresem.

  SelenoPrecise - pokud chcete kvalitu a bezpečnost.


  Zdroj:

  1. Larsen EH, et al. Speciation and bioavailability of selenium in yeast-based intervention agents used in cancer chemoprevention studies. J AOAC Int. 2004 Jan-Feb;87(1):225-32.
  2. Rayman MP, et al. Effect of Supplementation With High-Selenium Yeast on Plasma Lipids. A Randomized Trial. Ann Intern Med. 2011.154(I0):656-665
  3. Voĭtsekhovskaia IuG, et al. Assessment of some oxidative stress parameters in bronchial asthma patients beyond add-on selenium supplementation. Biomed Khim. 2007;53(5):577-84.
  4. Bügel S, et al. Selenium from a high Se yeast supplement is well absorbed and retained in humans. Paper: 8th International Symposium on Metal Ions in Biology and Medecine, Metal Ions in Biology and Medicine, Budapest, 2004, 01.
  5. Zachara BA, et al. Selenium supplementation to chronic kidney disease patients on hemodialysis does not induce the synthesis of plasma glutathione peroxidase. Acta Biochim Pol. 2009;56(1):183-7.