Hledat

  Search Results

  Zavřít


  Originální produkt studie KiSel-10
  s koenzymem Q10 a selenem

  Doplněk stravy

  • Kombinovaný přípravek s originálním koenzymem Q10 a selenem použitými ve studii KiSel-10. 
  • Selen (SelenoPrecise) přispívá ke správné činnosti imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem. 
  • Speciálně vyvinuto pro osoby středního a staršího věku. 
  • Vyrobeno v Dánsku pod farmaceutickou kontrolou. 
  Read moreShow less

  Bioaktivní SelenoQ10

  Pharma Nord

  Účinné látky: v 1 kapsli: ve 100 gramech: % referenční hodnota příjmu:
  koenzym Q10 (ubichinon) 100 mg 14,1 g není stanovena
  vitamin B2     1,4 mg 0,2 g 100 %
         
    v 1 kapsli: ve 100 g: % referenční hodnota příjmu:
  selen 100 µg 33,4 mg 182 %
         
  Výživová hodnota: v 1 kapsli: v 1 tabletě:  
  energetická hodnota 17,6 kJ/
   4 kcal    
  2,4 kJ/
  0,6 kcal
   
  bílkoviny 112 mg 35 mg  
  sacharidy 59 mg 34 mg  
  tuky 397 mg 9 mg  
  vláknina 0 mg 114 mg  

  Produktová informace

  Doporučená dávka:
  Dospělí 1-2 kapsle a 1-2 tablety za den, během jídla. Kapsle užívejte celé. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno dětem do 12 let.
  Doplňky stravy nejsou určeny jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu. 

  Uskladnění:
  Uchovávejte při pokojové teplotě (15-25 °C)  mimo dosah přímého slunečního světla. Ukládejte mimo dosah dětí! Doba minimální trvanlivosti je uvedena na spodní straně obalu. 

  Hmotnost obsahu:
   
  60 kapslí + 60 tablet = 61 g (± 7,5 %)

  Složení kapsle:
  plnidlo: sójový olej* (z toho část hydrogenovaný); obal kapsle: želatina; aktivní látka: koenzym Q10 (ubichinon); zvlhčující látky: glycerol (E 422), purifikovaná voda; antioxidant: D-alfa-tokoferol (E 307); barvivo: oxidy železa (E 172); vitamin: riboflavin (vitamin B2).

  Patentovaná metoda výroby, EP 3 190 898 B1. 
  *Neobsahuje fytoestrogeny (estrogenní látky). 


  Složení tablety:
  plnidlo: mikrokrystalická celulóza (E 460); zpevňující látka: fosforečnan vápenatý (E 341); minerální látka: kvasnice se selenem (SelenoPrecise®** yeast); zpevňující látka: oxid křemičitý (E 551); lešticí látky: hořečnaté soli mastných kyselin (E 470b), hydroxypropylmethyl celulóza (E 464). 

  Patentovaná metoda výroby, **EP 1 478 732 B1.

  Bioaktivní SelenoQ10

  Bioaktivní SelenoQ10 je kombinovaný produkt, který obsahuje kapsle se 100 mg koenzymu Q10 ve formě ubichinonu a kulaté bílé tablety se 100 mikrogramy selenu organicky vázaného na kvasnice (SelenoPrecise). Bioaktivní SelenoQ10 byl speciálně vyvinut pro osoby středního a staršího věku. 

  Doporučená denní dávka je 1 tableta a 1 kapsle jednou až dvakrát denně během jídla. 

  Proč byste měli užívat Bioaktivní SelenoQ10

  Tento produkt kombinuje dva patentované přípravky: organické selenové kvasnice (Bioaktivní SelenoPrecise) a široce oblíbený, originální koenzym Q10 (Bioaktivní Q10 GOLD 100 mg). 

  Selen je minerální látka nezbytná pro každého člověka, ale pro starší osoby je obzvláště důležitá. Pomáhá udržovat normální funkci imunitního systému a chrání buňky před oxidativním stresem. Selen je součástí několika selenoproteinů, včetně enzymu thioredoxin reduktázy, který dokáže regenerovat koenzym Q10. Dostatečná hladina selenu je proto důležitá pro optimalizaci funkce Q10 v těle. Obsah selenu v zemědělské půdě je však ve většině Evropy, včetně České republiky, nízký. Výjimkou je Finsko, kde se selen přidává do hnojiv. 

  Koenzym Q10 je látka podobná vitaminům, kterou si tělo dokáže samo vytvářet a kterou získáváme také v omezeném množství ze stravy. Přirozeně se nachází v krvi a ve všech našich buňkách uvnitř mitochondrií, ve kterých se vyrábí energie. Hladiny Q10 v těle dosahují svého vrcholu mezi 20. a 25. rokem života a poté s postupujícím věkem začínají klesat.

  Patentovaný selen

  SelenoPrecise jsou patentované organické selenové kvasnice obsahující selenomethionin a více než 20 dalších organických forem selenu. Tento preparát byl speciálně vyvinut, aby poskytoval tělu široké spektrum selenu a napodoboval tak přirozenou pestrost, kterou nacházíme ve stravě bohaté na selen. 

  SelenoPrecise má vynikající vstřebatelnost a biologickou dostupnost, což potvrzují vědecké studie. Tyto široce používané selenové kvasnice jsou vysoce reprodukovatelné, což je činí ideálními pro vědecký výzkum, který vyžaduje spolehlivé a konzistentní výsledky. SelenoPrecise je zdokumentován ve více než 40 publikovaných vědeckých studiích.

  Patentovaný, originální koenzym Q10

  Společnost Pharma Nord se více než 30 let věnuje vývoji a optimalizaci svého koenzymu Q10, který je proslulý svou vynikající vstřebatelností a kvalitou, jak potvrzují četné vědecké studie. Je identický s koenzymem Q10, který si tvoří naše tělo. Řada klinických studií prokázala, že koenzym Q10 od Pharma Nord, který je díky speciální technologii rozpuštěn v rostlinném oleji a uzavřen v měkkých želatinových kapslích chráněných před světlem, nabízí vyšší biologickou dostupnost než všechny ostatní přípravky.
   
  Důraz na kvalitu a účinnost je důvodem, proč je koenzym Q10 od Pharma Nord dnes nejprodávanější značkou Q10 v Evropě a proč se tento přípravek oficiálně používá v mezinárodním výzkumu Q10, vedeném Mezinárodní asociací koenzymu Q10 (ICQA).

  Co je studie KiSel-10?

  KiSel-10 je název průlomové studie, kterou provedli švédští vědci pod vedením profesora Urbana Alehagena a která byla v roce 2013 publikována v odborném časopise International Journal of Cardiology. Studie se zaměřila na analýzu účinků dvou doplňků stravy - selenu a koenzymu Q10. Název KiSel-10 je zkratkou pro švédskou obec Kinda, Selenium a Q10. 

  V této dvojitě zaslepené, placebem kontrolované studii užívalo 443 zdravých seniorů (muži i ženy) každý den po dobu čtyř let buď 200 mikrogramů selenu a 200 miligramů koenzymu Q10, nebo neúčinné placebo. Výsledky ukázaly, že u skupiny, která dostávala aktivní suplementaci, došlo k výraznému zlepšení kvality života v několika ohledech.

  Ve studii byly použity doplňky stravy Bio-Quinon Q10 a SelenoPrecise od společnosti Pharma Nord (v České republice známé jako Bioaktivní Q10 GOLD 100 mg a Bioaktivní SelenoPrecise). Produkt Bioaktivní SelenoQ10 spojuje tyto dvě složky do jednoho doplňku. Doporučená denní dávka 2 tablety a 2 kapsle za den je stejná jako dávka, kterou užívali účastníci studie.

  Rozdíly v tvrdosti želatiny

  Tvrdost měkkých želatinových kapslí přípravku Bioaktivní SelenoQ10 se může lišit v závislosti na obsahu vody v obalu kapsle. Před balením kapsle sušíme, aby byly pevnější a proces balení byl snazší. Postupem času však mohou kapsle absorbovat vlhkost ze vzduchu, což způsobí, že obal změkne.

  Rozdíly v tvrdosti kapslí nemají žádný vliv na kvalitu produktu. Pokud vám tvrdá kapsle nevyhovuje, můžete ji nechat jeden den mimo blistr, aby obal absorboval trochu vlhkosti ze vzduchu. Obecně to však nedoporučujeme, protože produkt nebude chráněn před nečistotami tak dobře jako v blistru. Alternativně můžete želatinovou kapsli rychle změkčit vložením do vlažné vody po dobu jedné minuty. Toto by však mělo být použito pouze jako nouzové řešení.

  Oficiální zdravotní tvrzení

  Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) vyhodnotil poznatky o selenu a vitaminu B2 obsažených v tomto přípravku a uznal tato tvrzení: 

  Selen

  • Přispívá k normální funkci imunitního systému.  
  • Přispívá ke správné činnosti štítné žlázy.  
  • Přispívá k ochraně tělesných buněk před oxidativním stresem. 
  • Podporuje normální tvorbu spermií. 
  • Podporuje normální stav vlasů a nehtů.  


  Vitamin B2 (riboflavin)

  • Přispívá k normálnímu energetickému metabolizmu. 
  • Pomáhá snižovat pocit únavy a vyčerpání. 
  • Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.
  • Přispívá k udržení normálního stavu sliznic.
  • Přispívá k udržení normálních červených krvinek.
  • Přispívá k normálnímu metabolizmu železa.