Czech Republic | Select other Country

DOPRAVA NYNÍ ZDARMA!

Potýkáte se s nesnášenlivostí lepku?
Pokud trpíte celiakií, je velmi důležité zajistit si řádný příjem selenu. Selen je živina, která hraje zásadní roli ve zdraví každého z nás. Čtěte dál a zjistěte proč nesnášenlivost lepku výrazně zvyšuje riziko nedostatku selenu.

Pokud máte celiakii, vaše tělo nesnáší lepek. Požití lepku, a to i v malém množství způsobuje, že tělo vyvolá imunitní (obrannou) reakci v tenkému střevu. Vznikají záněty, snižuje se absorpční kapacita mnoha základních živin (včetně selenu). Bohužel plno těchto živin pochází právě z obilovin, jak je tomu i u selenu.

Dlouhodobá zdravotní absence této živiny, může mít vážné důsledky, neboť tento prvek je zásadní pro funkci 25 proteinů, obsahující molekulární strukturu – selenoproteiny. Tyto proteiny závislé na selenu zajišťují v těle tyto funkce:

  •  normální fungování imunitního systému
  •  normální funkci štítné žlázy – neboli metabolizmu
  •  ochranu buněk před oxidativním stresem
  •  zdravé vlasy, nehty
Tyto tvrzení jsou v souladu s nařízením EU

 
 

Štítná žláza je zvláště citlivá

Nedostatek selenu může mít obzvlášť negativní dopad na zdraví štítné žlázy, která je vysoce závislá právě na této živině, selenu. Asi třetina selenu v těle je ve štítné žláze, která reguluje hormony, jež jsou nezbytné pro metabolizmus a antioxidační aktivitu.

České půdy mají nízkou hladinu selenu
V různých zemích světa existují velké rozdíly v příjmu selenu. Je to způsobeno intenzivním používáním zemědělských metod a umělých hnojiv. Lidské tělo nemůže produkovat selen samo o sobě, a tak je odkázáno na příjem selenu ze stravy.

Zdravotnické orgány v Evropě doporučují, aby lidé ve stravě přijímali přibližně 70 mikrogramů selenu denně. Studie dokazují, že až 100 mikrogramů je dostačující, většina Evropanů však spotřebuje zhruba poloviční dávku.

 

Organický selen vázaný na kvasnice

V situacích, kdy je obtížně zajistit si dostatečný přísun selenu, může Bioaktivní Selen+Zinek pomoci. Tento přípravek obsahuje SelenoPrecise, kvasinky obohacené selenem, které jsou společností Pharma Nord patentované a mají  zdokumentovanou absorpci 88,7 %. SelenoPrecise byl zapojen do několika vědeckých studií, včetně nejnovější Kisel-10, zvěřejněné v roce 2013, v časopise International Journal of Cardiology.

Bioaktivní doplňky stravy jsou bezlepkové
Abyste si zajistili dostatečný příjem selenu, je důležité užívat doplňky stravy se selenem. Musíte mít však jistotu, že se jedná o kvalitní přípravky s vysokou biologickou dostupností a především bez přítomnosti lepku. Bioaktivní doplňky stravy od Pharma Nord jsou certifikované doplňky stravy bez lepku.

Pharma Nord je dánská společnost, která vyrábí a vyvíjí výživové doplňky. Na trhu je již od roku 1982 a nabízí řadu bioaktivních mezinárodně uznávaných přípravků.
 

Seznamte se s Bioaktivními doplňky stravy – zde