Czech Republic | Select other Country

DOPRAVA NYNÍ ZDARMA!

Sluneční vitamin pro podporu imunity
Za pouhý týden vzrostla nemocnost akutních respiračních infekcí (včetně chřipky) o 49 % v České republice a prakticky v celé Evropě. Nejlepší způsob, jak se chránit v období akutních chřipek je udržovat dobrý imunitní systém. Zjistěte, co a jak dělat v tomto období...

Chřipková sezóna letos tvrdě zasáhla. Podle Státního Zdravotního Ústavu se objevilo 1,528 případů respiračních infekcí (včetně chřipky) pro každých 100 000 obyvatel v České republice v průběhu jednoho týdne. Nejvyšší míra byla pozorována v moravských regionech. Během těchto týdnů je velmi důležitý dobře fungující imunitní systém. Časté mytí rukou, zdravá strava, dostatek vitaminů a odpočinku, jsou dobrou cestou, jak zůstat chráněni proti chřipce.

Dostatek vitaminu D

Velice důležitý je dostatek vitaminu D v těle, a to zejména v tomto ročním období, kdy je slunce na obloze velmi nízko a lidské tělo tak není samo schopno produkce vitaminu D. Vitamin D má v lidském těle řadu funkcí a jedna z nich je právě udržení normální imunitní funkce.

Slunce v kapsli
S vitaminem D od Pharma Nord, D3 D-Pearls, dostanete 20 mikrogramů vitaminu D v bezpečné, pohodlné a snadno vstřebatelné formě. Se sluncem v kapsli jako je toto, mate jistotu, že si zajístíte dostatečný denní příjem vitaminu D.

 

Testováno na norských sportovcích

D-Pearls je vitamin D v olejové bázi a je tak ideálním prostředkem pro vstřebávání v těle.

Přípravek byl testován na skupině sportovců na Univerzitě v Oslu, Norsko, a bylo prokázáno, že poskytuje vynikající biologickou dostupnost.

 

Zaměřit se více na vitamin D

V posledních letech došlo k rostoucímu zájmu o normální hladinu vitaminu D. Věda zjistila, že tento vitamin podporuje tělo mnoha způsoby a přispívá mnoha činnostem:

  • imunitní systém
  • funkce svalů
  • zuby a kosti
  • normální dělení buněk / buněčná činnost

A co je velmi důležité, epidemiologické studie ukázaly, že existují tendence k deficitu vitaminu D i mezi zdravými lidmi – a to nejen v zemích severní Evropy, ale také na slunných místech, jako je Itálie a Portugalsko.
Studie postmenopauzálních litevských žen s metabolickým syndromem ukázaly, že vysoké procento žen má příliš málo vitaminu D v krvi, a to zejména v zimním období (Advanced Medical Science, září 2016)


  • 65 % portugalské populace postrádá vitamín D. 15% má závažný nedostatek vitaminu D (studie z Centro Hospitalare Universitario de Coimbra (Chuc), Portugalsko)
  • Více než 60 % maďarské populace chybí vitamin D (Patika Magazine Online, říjen 2016)
  • 76 % italských žen starších 70 let mají podstatný nedostatek vitaminu D (Tema Farmacia, září 2016)