Czech Republic | Select other Country

DOPRAVA NYNÍ ZDARMA!

Čistý, koncentrovaný a obohacený rybí tuk

Doplněk stravy

 • Přípravek s vysoce koncentrovaným výtažkem z rybího tuku obsahující 70 % omega-3 mastných kyselin.
 • Omega-3 jsou upraveny ve formě snadno vstřebatelných volných mastných kyselin.
 • Výtažek z rybího tuku je kombinován s vitaminem B12 a kyselinou listovou, která podporuje zdravý srdečně-cévní systém tím, že reguluje metabolizmus homocysteinu.
 • Obsahuje velmi čistý výtažek z rybího tuku, jenž spadá hluboko pod regulační limity stanovenými pro hladinu možných škodlivých příměsí preparátů s rybím tukem.
 • Certifikovaná metoda čištění PureMax™ (tří krokový čisticí proces, při kterém je výtažek důkladně vyčištěn od nežádoucích škodlivých látek).
 • Vyrobeno v Dánsku pod farmaceutickou kontrolou.

Bioaktivní Marin Plus

Pharma Nord

60 cps

Kč 399.00

See related categories

[Děti & těhotenství|, Esenciální mastné kyseliny|, Krása, zrak|, Mozek a paměť|, Srdce, krevní oběh, cholesterol|]
Vytisknout stranu
Účinné látky: v 1 kapsli: ve 100 gramech: % doporučené denní
dávky v 1 kapsli:
rybí tuk ve formě volných      
mastných kyselin 500 mg 69,0 g není stanovena
- z toho:      
   EPA 185 mg 25,5 g není stanovena
   DHA 115 mg 15,9 g není stanovena
listová kyselina 100 µg 14,4 mg 50 %
vitamin B12 1 µg 144 µg 40 %
       
Výživová hodnota: v 1 kapsli: ve 4 kapslích:  
energetická hodnota 21,3 kJ/5,1 kcal 85,2 kJ/20,4 kcal  
bílkoviny 129 mg 516 mg  
sacharidy 32 mg 128 mg  
tuky 500 mg 2000 mg  
   - z toho:      
nasycené mastné kyseliny 15 mg 60 mg  
nenasycené mastné kyseliny 485 mg 1940 mg  
   - z toho:      
mononenasycené mastné kyseliny 79 mg 316 mg  
polynenasycené mastné kyseliny 406 mg 1624 mg  

Produktová informace

Doporučená dávka:
Dospělí 1-4 kapsle denně, děti od 12 let 2 kapsle denně, děti od 3 let 1 kapsle denně.
Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Přípravek mohou užívat těhotné a kojící ženy. Kapsle polykat celé, během jídla.
Není určeno dětem do 3 let.

Doplňky stravy nejsou určeny jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu.

Vhodné kombinovat s přípravkem Bioaktivní Selen+Zinek.

Hmotnost obsahu: 60 kapslí = 43,5 g (± 7,5 %)

Složení:
Aktivní látka: rybí tuk (ve formě volných mastných kyselin), obal kapsle: želatina, zvlhčující látka: glycerol (E 422), zahušťovadlo: oxid křemičitý (E 551), zvlhčující látka: purifikovaná voda, barvivo: amoniakový karamel (E 150c), vitaminy: kyselina pteroylmonoglutamová (kyselina listová), kyanokobalamin (vitamin B12).

Uskladnění:
Uchovávejte při pokojové teplotě (15-25 °C) mimo dosah přímého slunečního světla.
Ukládejte mimo dosah dětí!
Doba minimální trvanlivosti je uvedena na spodní straně obalu.

Bioaktivní Marin Plus

 • Finská studie uveřejněná ve vědeckém časopise* prokázala, že lidé užívající denně kapsle Bioaktivní Marin Plus dosahují stejného zdravotního prospěchu jako lidé, kteří konzumují jídla z ryb čtyřikrát až pětkrát týdně.
 • Bioaktivní Marin Plus obsahuje v každé kapsli 500 mg koncentrovaného výtažku z rybího tuku s obsahem 70 % omega-3 (z toho je 35 % EPA a 25 % DHA).
 • Bioaktivní Marin Plus se vyznačuje velmi nízkým množstvím peroxidu a to díky tomu, že je výtažek ůčinně chráněn proti oxidaci (žluknutí).


*) J. Agren et al. 1996; Eur. Journal of Clinical Nutrition 50;765-71.


Volné mastné kyseliny v přípravku Bioaktivní Marin Plus

Omega-3 mastné kyseliny se přirozeně vyskytují ve formě triglyceridů, které musejí být nejdříve rozštěpeny a rozloženy na takzvané volné mastné kyseliny, předtím než je trávicí trakt schopen tyto látky vstřebat. Tento proces je umožněn díky trávicímu enzymu lipáza. Bioaktivní Marin Plus obsahuje omega-3 ve formě volných mastných kyselin, které již byly rozštěpeny a které mohou být rovnou vstřebány. Výhodou tohoto typu omega-3 mastných kyselin je to, že účinné látky mohou být přímo vstřebány dokonce i v organizmu osob, které mají zhoršenou funkci enzymu pro správné štěpení a vstřebávání tuků.

Bioaktivní Marin Plus je vhodný doplněk stravy pro všechny, kteří z různých důvodů nejedí ryby v množství doporučovaném zdravotnickými organizacemi. Tento přípravek poskytuje extra čistý a lehce vstřebatelný výtažek z rybího tuku.


Co znamená „Plus”?

Kromě omega-3 mastných kyselin obsahuje Bioaktivní Marin Plus kyselinu listovou a vitamin B12. Oba dva tyto vitaminy podporují účinek omega-3 mastných kyselin v péči o zdravý a správně fungující srdečně-cévní systém. Kyselina listová je rovněž důležitá pro zdravý průběh těhotenství, a proto se ženám v plodném věku, které se na těhotenství připravují, doporučuje užívat doplněk stravy s kyselinou listovou - a to začít měsíc před plánovaným početím a pokračovat nejméně po dobu tří měsíců samotného těhotenství.

Co jsou omega-3 mastné kyseliny?

Omega-3 mastné kyseliny je skupina esenciálních, polynenasycených mastných kyselin, které se nacházejí především v rybách, jmenovitě v tučných rybách jako sleď, losos či makrela. Dvě nejdůležitější omega-3 mastné kyseliny jsou kyselina eikosapentaenová (EPA) a kyselina dokosahexaenová (DHA).

Na konci 70. let 20. století demonstrovali dva dánští lékáři, Bang a Dyerberg, proč se grónští Eskymáci, živící se velkým množstvím ryb a masem mořských savců, těší lepšímu zdraví než dánské obyvatelstvo.* Pokud nejíte ryby, může být pro vás výhodné užívat doplněk stravy s omega-3 mastnými kyselinami, abyste si zajistili dostatečný příjem těchto prospěšných látek. Ideální vlastně je, když strava obsahuje správný poměr mezi omega-3 a omega-6 (skupina mastných kyselin nacházejících se v rostlinách). Podle vědců je ideální přijímat omega-3 a omega-6 v poměru 1:4.

* Bang HO, et al. Acta Med Scand 1976;200:69-73.
Dyerberg J, et al. Lancet 1978 Jul 15;2(8081):117-9


Prospívá srdci, mozku a zraku

EPA a DHA mají několik zdraví prospěšných účinků. Například 200 mg denního užívání DHA přispívá k normálnímu vývoji mozku, oční tkáně a zraku u kojenců a malých dětí. Denní užívání 250 mg DHA přispívá u dospělých osob k péči o normální fungování mozku a srdce. Navíc podporuje srdeční funkci.

Výše uvedená množství odpovídají dvěma (200 mg) či třem (300 mg) kapslím přípravku Bioaktivní Marin Plus denně.

Omega-3 mastné kyseliny jsou důležitými stavebními kameny všech buněk. Zajišťují, aby byly buněčné membrány dostatečně pružné a obsahovaly správné množství tekutiny, což je obojí důležité pro řádné fungování buněk.

Vysoký denní příjem omega-3 mastných kyselin má účinek na ředění krve, protože ztěžuje srážení krve v těle. Většinou je to pro zdraví výhodné, v jiných souvislostech jako například při chirurgickém zákroku to může být nevýhodou.

PureMax™ zajišťuje vysokou čistotu

Výtažek z rybího tuku v přípravku Bioaktivní Marin Plus má certifikát PureMax™, což znamená, že je u něj ověřena vysoká hladina čistoty preparátu. Metoda PureMax™ je jednou z vedoucích technologií pro testování a odstraňování nežádoucích škodlivých příměsí, jako jsou pesticidy, těžké kovy, furany (vysoce toxické částice pocházející z průmyslového spalování) a podobně. Certifikát PureMax™ znamená, že obsah některých z těchto škodlivin je mnohem nižší než oficiální limitní hodnoty, které byly schváleny pro ryby a produkty z rybího tuku.

Certifikát PureMax™ mimo jiné zaručuje, že:

 •  maximální obsah dioxinů a furanů je o 50 % nižší než standard stanovený Evropskou unií a CRN*
 • maximální obsah PCB je alespoň o 90 % nižší než standard stanovený CRN*
 • maximální obsah rtuti je alespoň o 90 % nižší než standard stanovený CRN*


*) CRN je zkratka pro Council for Responsible Nutrition (Rada pro správnou výživu), což je velká a široce uznávaná americká organizace pro výrobce doplňků stravy v USA.