Hledat

  Search Results

  Zavřít

  BIOAKTIVNÍ DOPLŇKY STRAVY JSOU BEZLEPKOVÉ

  U každého doplňku stravy musíte mít jistotu, že se jedná o kvalitní přípravky s vysokou biologickou dostupností – tedy vysokou vstřebatelností v těle. Především pro skupinu celiaků je důležitá nepřítomnost lepku. Proto jsou vhodné právě ty doplňky stravy, které mají certifikát – GLUTEN FREE.

  Bioaktivní doplňky stravy od Pharma Nord jsou certifikované doplňky stravy bez lepku.
  Pharma Nord je dánská společnost, která vyrábí a vyvíjí výživové doplňky. Na trhu je již od roku 1982 a nabízí řadu bioaktivních mezinárodně uznávaných přípravků.
  Seznamte se s bioaktivními doplňky stravy zde.

  Pokud trpíte celiakií, je velmi důležité zajistit si řádný příjem selenu. Selen je živina, která hraje zásadní roli ve zdraví každého z nás.
  Dlouhodobá zdravotní absence této živiny, může mít vážné důsledky, neboť tento prvek je zásadní pro funkci 25 proteinů, obsahující molekulární strukturu – selenoproteiny. Tyto proteiny závislé na selenu zajišťují v těle tyto funkce:

  • normální fungování imunitního systému
  • normální funkci štítné žlázy – neboli metabolizmu
  • ochranu buněk před oxidativním stresem
  • zdravé vlasy, nehty

  Tyto tvrzení jsou v souladu s nařízením EU

  Zdravotnické orgány v Evropě doporučují, aby lidé ve stravě přijímali přibližně 70 mikrogramů selenu denně. Studie dokazují, že až 100 mikrogramů je dostačující, většina Evropanů však spotřebuje zhruba poloviční dávku. Je to způsobeno nízkou hladinou selenu v půdě - intenzivním používáním zemědělských metod a umělých hnojiv. Lidské tělo nemůže produkovat selen samo o sobě, a tak je odkázáno na příjem selenu ze stravy.

  Více o Bioaktivní Selen+Zinek zde