Czech Republic | Select other Country

DOPRAVA NYNÍ ZDARMA!

Potřebujeme více vitaminu D Co máme dělat?
Potřebujeme více vitaminu D
Co máme dělat?


Ve střední Evropě je velmi obtížné zajistit si dostatek vitaminu D. ''Pokud nemáme dostatek slunečního svitu, pracujeme v kancelářích či jednoduše není slunečné období, je potřeba jej doplňovat cíleně," říká MUDr. Zuzana Kala Grofová, specialistka na klinickou výživu ve článku, který byl nedávno publikován v týdeníku tyden.cz a v mnoha dalších mediích. Pokračujte ve čtení a zjistěte, jak mít dostatek toho důležitého vitaminu.

Čtyři z pěti lidí mají v krvni málo vitaminu D. Můžete být jedním z nich. Podle odborníka na klinickou výživu, MUDr. Zuzany Kala Grofové, pokud nejsme schopni mít dostatek vitaminu D již z kteréhokoli důvodu, musíme se iniciativy ujmout sami [1].

Naše zdraví je na vitaminu D závislé
Vitamin D je nesmírně důležitý, protože prospívá našemu zdraví z několika důvodů:
Potřebujeme vitamin D pro:

  •     dobře fungující imunitní systém
  •     udržování silných kostí a zubů
  •     normální svalovou funkci


Receptory vitaminu D jsou všude
Existují tzv. receptory vitaminu D, které najdeme prakticky ve všech lidských tkání, včetně svalů, kostí, srdce, ledvin, mozku, reprodukčních orgánů atd. Naším jediným zdrojem vitaminu D je slunce. Lidé, kteří žijí na severní polokouli, nejsou vždy schopni mít dostatek slunečního svitu a jsou odkázáni na výživu, která však
obsahuje vitamin D jen ve velmi malém množství.

Zdokumentovaný vitamin D
Užitečná alternativa v podobě doplňku stravy nám dává možnost ovlivnit své zdraví. S produktem, jako je D-Pearls od Pharma Nord, máte důkazy o tom, jak účinně tělo absorbuje živiny. V několika publikovaných studiích se lidem podávaly D-Pearls. Tento výzkum ukázal, že vitamin D3 ve vysoce kvalitním olivovém oleji v malých želatinových kapslí, se účinně vstřebává do krevního řečiště.

Zajímavost
Nejideálnějším řešení je vystavení se slunečnímu svitu. Během léta by to neměl být velký problém, přesto ale studie ukázaly, že i v jižních zemích, jako je Itálie, Portugalsko apod. nemá většina lidí dostatečné koncentrace vitaminu D v krvi. Co pak tedy my v České republice?

 

Vice o Bioactivni Vitamin D3 D-Pearls ZDE


1. https://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/sila-slunce-nedostatek-vitaminu-d-trapi-populaci_425226.html