Hledat

  Search Results

  Zavřít

  Účinkuje váš vitamin D?
  Účinkuje váš vitamin D?

  Na trhu jsou desítky různých přípravků s vitaminem D - ale jen u málokterého se dá prokázat, že opravdu funguje. Vědeckých projektů týkajících se vitaminu D již bylo provedeno mnoho. Některé z těchto studií ukazují, které doplňky stravy jsou schopné hladinu tohoto „slunečního vitaminu“ skutečně v těle zvýšit.

  Studie publikovaná v odborném časopise Nutrients* popisuje, jak skupina 43 lidí užívala kapsle Bioaktivní Vitamin D3 D-Pearls, zatímco druhá, stejně početná skupina dostala neúčinné placebo. Studii provedli norští a američtí vědci. 

  Na začátku studie v lednu měly obě skupiny přibližně stejné množství vitaminu D v krvi. Jejich hladiny se pohybovaly kolem 60 nmol/l, což je považováno za dostatečnou úroveň.

   

  V zimě hladina klesá

  V průběhu zimy hladina vitaminu D v těle obvykle klesá. Je to proto, že slunce není dostatečně vysoko na obloze, aby naše pokožka mohla syntetizovat vitamin D ze slunečních paprsků. Množství vitaminu D, které získáváme ze stravy, je příliš malé na to, aby kompenzovalo nedostatek příjmu ze slunečního záření v zimním období. 

  Proto není divu, že účastníci v placebo skupině ve výše zmíněné studii měli s nástupem jara předvídatelně nižší hladinu vitaminu D v krvi. V průměru jejich hladiny klesly na 47 nmol/l.

   
  Pharmanord image

  D-Pearls optimalizovaly hladinu vitaminu D

  To však neplatilo pro skupinu účastníků, kteří dostávali doplněk stravy Bioaktivní Vitamin D3 D-Pearls každý den po dobu pěti měsíců, kdy studie probíhala. Jejich hladina vitaminu D v průměru vzrostla na 75 nmol/l, což je úroveň, kterou zdravotnické orgány považují za optimální. 

  Studie také potvrdila, že přípravek Bioaktivní Vitamin D3 D-Pearls má dobrou biologickou dostupnost a účinně zvyšuje hladinu vitaminu D v krvi i v zimě, kdy je sluneční záření příliš slabé na to, aby se vitamin D mohl v těle tvořit. 
  Bioaktivní Vitamin D3 D-Pearls obsahuje přírodní vitamin D3 rozpuštěný v olivovém oleji a uložený v drobných želatinových kapslích, které mají tvar perel. Vitamin D je rozpustný v tucích, a proto obsažený olivový olej pomáhá zvyšovat vstřebávání účinné látky v těle. Kapsle lze lehce spolknout nebo rozžvýkat. 

   

  Vláda zdarma rozdávala vitamin D ohroženým občanům

  Zvýšení hladiny vitaminu D v krvi u ohrožených skupin populace bylo v Anglii a Skotsku považováno za vysokou prioritu, a proto se vlády v obou zemích rozhodly v zimě po dobu šesti měsíců zdarma rozdávat vybraným občanům doplňky stravy s vitaminem D. 

  Jen v Anglii je asi 2,5 milionu lidí, kteří jsou v zimě vystaveni riziku nedostatku vitaminu D. Úřady rozhodly, že pro tyto osoby bude lepší, když vitamin D dostanou zdarma. 

  Přečtěte si více o přípravku zde